• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Liga włoska - 2. kolejka Serie A: Bologna FC 1909 - SPAL 2013 1-0 (0-0)

30 sierpnia na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się spotkanie 2. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Bologna FC i Spal. Mecz zakończył się zwycięstwem Bologna FC 1-0. Na stadionie stawiło się 25 086 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie A
2019-08-30 20:45 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 25086 | Arbiter: M. Di Bello
Bologna FC 1909
SPAL 2013
1
0
R. Soriano 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Spal wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Bologna FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Spal była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Danilowi z Bologna FC. Była to 39. minuta starcia.

Między 50. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Spal i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie za Mattię Destra wszedł Federico Santander.

Chwilę później trener Spal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Mattię Valotiego. Na boisko wszedł Mirko Valdifiori, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie Andrea Poli został zmieniony przez Blerima Dzemailego, co miało wzmocnić jedenastkę Bologna FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Di Francesco na Sergia Floccariego. Trener Bologna FC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Gary'ego Medla i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Palacia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Spal doszło do zmiany. Nenad Tomović wszedł za Igora. W 90. minucie kartką został ukarany Federico Santander, piłkarz gospodarzy.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 92 ataki oddała tylko osiem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Roberto Soriano. Asystę zaliczył Riccardo Orsolini.

Etrit Berisha
39′ Larangera Danilo
Francesco Vicari
60′ 81′ Gary Medel
Marco D'Alessandro
71′ Andrea Poli
Jasmin Kurtić
 90′ Roberto Soriano
Simone Missiroli50′
Riccardo Orsolini
Mattia Valoti64′
63′ Mattia Destro
Marko Janković
71′ Blerim Dzemaili
Sergio Floccari81′
81′ Rodrigo Palacio
Gabriele Moncini
63′ 90′ Federico Javier Santander Mereles
Alberto Paloschi

Zespół Bologna FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Spal pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.