• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 2. kolejka Serie A: ASD Spezia - US Sassuolo 1-4 (1-1)

27 września na Orogel Stadium-Dino Manuzzi w Cesenej odbyło się starcie 2. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami ASD Spezia i US Sassuolo. Mecz zakończył się zwycięstwem US Sassuolo 4-1.

F. Caputo 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół US Sassuolo wygrał aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze US Sassuolo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Djuricić. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gianmarco Ferrari.

Zawodnicy ASD Spezia odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 30. minucie Andrey Galabinov wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Matteo Ricci.

W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacopa Salę z ASD Spezia, a w czwartej minucie doliczonego czasu Filipa Djuricicia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół US Sassuolo rozpoczął w zmienionym składzie, za Pedro Obianga, Giorgosa Kiriakopoulos weszli Mert Müldür, Mehdi Bourabia. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Jeroenowi Zoetowi z ASD Spezia. Była to 63. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Sassuolo w 64. minucie spotkania, gdy Domenico Berardi zdobył z karnego drugą bramkę.

Zespół ASD Spezia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna US Sassuolo, strzelając kolejnego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Gregoire Defrel. Bramka padła po podaniu Francesca Caputa.

W 69. minucie w zespole US Sassuolo doszło do zmiany. Hamed Traorè wszedł za Gregoire'a Defrela. W 71. minucie Paolo Bartolomei został zastąpiony przez Alessandra Deiolę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik ustalił Francesco Caputo. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Gianmarco Ferrari.

W 78. minucie Vlad Chiriches został zmieniony przez Kaana Ayhana, a za Domenica Berardiego wszedł na boisko Federico Ricci, co miało wzmocnić jedenastkę US Sassuolo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacopa Salę na Salvadora Ferrera oraz Christiana Dell'Orca na Juliana Chabota. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Gyasi
63′ Jeroen Zoet
Andrea Consigli
87′ Christian Dell'Orco
Vlad Iulian Chiriches78′
Martin Erlić
Gianmarco Ferrari
Juan Manuel Ramos Pintos
Giorgos Kiriakopoulos46′
44′ 78′ Jacopo Sala
Jeremy Toljan
72′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Filip Djuricić  12′ 45′
71′ Paolo Bartolomei
Manuel Locatelli
71′ Tommaso Pobega
Pedro Mba Obiang Avomo46′
Matteo Ricci
Francesco Caputo  76′
 30′ Andrey Galabinov
Mert Müldür46′
87′ Julian Chabot
Federico Peluso
78′ Salvador Ferrer Canals
Mehdi Bourabia46′
Luca Vignali
Andrea Ghion
Lucien Agoume
Hamed Junior Traorè69′
71′ Alessandro Deiola
Lukasz Haraslin
71′ Luca Mora
Federico Ricci87′
72′ Diego da Silva Farias
Gianluca Scamacca
Roberto Piccoli

Zespół US Sassuolo był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom ASD Spezia, natomiast piłkarzom US Sassuolo pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.