• 6 .Lazio Rzym (17 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (15 pkt.)

Liga włoska - 18. kolejka Serie A: Brescia Calcio - Lazio Rzym 1-2 (1-1)

5 stycznia na Stadio Mario Rigamonti odbyło się spotkanie 18. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Brescia Calcio i Lazio Rzym. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lazio Rzym 2-1. Na stadionie stawiło się 14 370 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie A
2020-01-05 12:30 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 14370 | Arbiter: G. Manganiello
Brescia Calcio
Lazio Rzym
1
2
M. Balotelli 18'
C. Immobile 42',90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Brescia Calcio plącze się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Lazio Rzym (”Orły”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Brescia Calcio wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brescia Calcio w 18. minucie spotkania, gdy Mario Balotelli zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Stefano Sabelli.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Andrea Cistana, piłkarz gospodarzy. W 39. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Andrea Cistana, osłabiając zespół Brescia Calcio. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 35. minucie. W 42. minucie Ernesto Torregrossa został zastąpiony przez Massimiliana Mangravitiego.

”Orły” odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Sandro Tonali z Brescia Calcio. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Brescia Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikolasa Szpalka wszedł Mattia Viviani. Między 47. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener Lazio Rzym wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Danila Cataldiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Marco Parolo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lazio Rzym: Jonemu w 65. i Danilowi Cataldiemu w 72. minucie. Po chwili trener Brescia Calcio postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sandra Tonalego wszedł Alessandro Semprini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Brescia Calcio nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jhona Chancellora, piłkarza Brescia Calcio.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Lazio Rzym przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Ciro Immobile ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. W zdobyciu bramki pomógł Felipe Caicedo.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Thomas Strakosha
86′ Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Francesco Acerbi
35′ 39′ Andrea Cistana
Ştefan Daniel Radu56′ 59′
Aleš Matějů
Luiz Felipe Ramos Marchi
Stefano Sabelli
Carlos Joaquín Correa
57′ Dimitri Bisoli
Manuel Lazzari
Souza Orestes Romulo
Senad Lulić77′
43′ 81′ Sandro Tonali
Sergej Milinković-Savić
42′ Ernesto Torregrossa
Marco Parolo57′ 59′
 18′ 47′ Mario Balotelli
Felipe Caicedo
46′ Nikolas Szpalek
Adam Marušić
42′ Massimiliano Mangraviti
Bartolomeu Jacinto Quissanga
81′ Alessandro Semprini
Jorge Filipe Soares Silva
Leonardo Morosini
Valon Berisha
46′ Mattia Viviani