• 5 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Liga włoska - 18. kolejka Serie A: Atalanta Bergamo - Parma Calcio 1913 5-0 (3-0)

W meczu 18. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 6 stycznia, drużyna Atalanta BC wysoko wygrała z Parmą Calcio 5-0 (3-0). Mecz na Gewiss Stadium w Bergamo obejrzało 19 217 widzów.

J. Iličić 60',71'

Jedenastka Atalanta BC bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Parmy Calcio wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter pokazał kartkę Antoninowi Barilli z Parmy Calcio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atalanta BC w 11. minucie spotkania, gdy Alejandro Gomez zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marten de Roon.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giuseppe Pezzellę z Parmy Calcio, a w 29. minucie Alejandra Gomeza z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie wynik na 2-0 podwyższył Remo Freuler. Przy strzeleniu gola asystował Alejandro Gomez.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Robin Gosens.

Na drugą połowę jedenastka Parmy Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Mattię Sprocatiego wszedł Roberto Inglese. W 57. minucie kartką został ukarany Juraj Kucka, piłkarz gości.

Niedługo później Josip Ilicić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, zdobywając kolejną bramkę w 60. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Robin Gosens.

W 67. minucie Juraj Kucka zastąpił Vincenta Lauriniego. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rema Freulera z Atalanta BC, a w 71. minucie Hernaniego z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Josip Ilicić z Atalanta BC. Bramka padła po podaniu Rafaela Tolóiego.

W 72. minucie Luis Muriel został zmieniony przez Duvána Zapatę, co miało wzmocnić drużynę Atalanta BC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Grassiego na Gastóna Brugmana. Po chwili trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Rusłan Malinowski, a murawę opuścił Alejandro Gomez. W 84. minucie w zespole Atalanta BC doszło do zmiany. Amad Traoré wszedł za Josipa Ilicicia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Bruno Alves
 43′ Robin Gosens
Mattia Sprocati46′
 60′, 71′ 84′ Josip Ilicić
Dejan Kulusevski
Marten de Roon
Juraj Kucka57′ 67′
 34′ 70′ Remo Freuler
Hernani Azevedo Júnior71′
 11′ 29′ 78′ Alejandro Gomez
Antonino Barillà8′
72′ Luis Fernando Muriel Fruto
Gastón Brugman78′
78′ Rusłan Malinowski
Matteo Scozzarella
Mario Pašalić
Andrea Adorante
Musa Barrow
Andreas Evald Cornelius
84′ Amad Diallo Traoré
Roberto Inglese46′
72′ Duván Esteban Zapata Banguera
Luca Siligardi

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Parmy Calcio w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.