• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Liga włoska - 18. kolejka Serie A: AC Milan - Sampdoria Genua 0-0

6 stycznia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się spotkanie 18. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i Sampdorii. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 58 572 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie A
2020-01-06 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 58572 | Arbiter: D. Massa
AC Milan
Sampdoria Genua
0
0

Jedenastka Sampdorii przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 starć drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała 26 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał kartką Rade Krunicia, piłkarza gospodarzy.

W 30. minucie w drużynie Sampdorii doszło do zmiany. Fabio Depaoli wszedł za Gastona Ramireza. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Fabio Depaoli z jedenastki gości. W 42. minucie Fabio Depaoli zastąpił Jakuba Janktę.

W 55. minucie w zespole ”Rossoneri” doszło do zmiany. Zlatan Ibrahimovic wszedł za Krzysztofa Piątka. Kibice ”Rossoneri” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rafaela Leão. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Giacomo Bonaventura.

Od 68. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości. W 85. minucie Rade Krunić został zmieniony przez Lucasa Paquetę, co miało wzmocnić zespół AC Milan. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Quagliarellę na Albina Ekdala.

Gaston Ramirez30′
56′ Giacomo Bonaventura
Morten Thorsby68′
13′ 85′ Rade Krunić
Ronaldo Vieira Nan
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Manolo Gabbiadini
55′ Krzysztof Piątek
Jakub Jankto42′
85′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Mehdi Pascal Marcel Léris
56′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Gonzalo Maroni
55′ Zlatan Ibrahimovic
Emiliano Ariel Rigoni
Daniel Maldini
Federico Bonazzoli

Przewaga drużyny ”Rossoneri” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Sampdorii. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 14 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom AC Milan, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.