• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 17. kolejka Serie A: US Sassuolo Calcio - SSC Napoli 1-2 (1-0)

W pojedynku 17. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 22 grudnia, zespół US Sassuolo przegrał z SSC Napoli 1-2 (1-0). Mecz na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio Nell'emilii obejrzało 12 570 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-22 20:45 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 12570 | Arbiter: D. Chiffi
Pedro Obiang 90' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka SSC Napoli wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Hamed Traorè wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Sassuolo , strzelając gola w 29. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Manuel Locatelli.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mária Ruiego z SSC Napoli, a w 37. minucie Hameda Traorè'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Sassuolo.

Drugą połowę jedenastka SSC Napoli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sebastiana Luperta wszedł Elseid Hysaj. W 51. minucie za Marlona wszedł Filippo Romagna.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SSC Napoli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Allan. Przy zdobyciu bramki asystował Piotr Zieliński.

W 64. minucie w jedenastce US Sassuolo doszło do zmiany. Filip Djuricić wszedł za Josepha Duncana. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Manuelowi Locatellemu z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Fabiána Ruiza. Na boisko wszedł Eljif Elmas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie kartkę dostał Eljif Elmas, piłkarz gości. W 77. minucie Arkadiusz Milik został zmieniony przez Driesa Mertensa, co miało wzmocnić drużynę SSC Napoli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremiego Bogę na Francesca Magnanellego.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę samobójczą strzelił zawodnik US Sassuolo Pedro Obiang. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Kostas Manolas
51′ Marlon Santos da Silva Barbosa
Silva Duarte Mario Rui33′
64′ Joseph Alfred Duncan
Marques Loureiro Allan  57′
66′ Manuel Locatelli
Fabián Ruiz Pena70′
90′ (samob.) Pedro Mba Obiang Avomo
Piotr Zieliński
 29′ 37′ Hamed Junior Traorè
Jose Callejon
Francesco Caputo
Arkadiusz Milik77′
82′ Jeremie Boga
Eljif Elmas70′ 72′
51′ Filippo Romagna
Gianluca Gaetano
Alessandro Tripaldelli
Leandro Henrique do Nascimento
Mehdi Bourabia
Fernando Llorente
64′ Filip Djuricić
Hirving Lozano
82′ Francesco Magnanelli
Dries Mertens77′
Luca Mazzitelli
Amin Younes
Brain Oddei

Giacomo Raspadori

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom US Sassuolo, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.