• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Liga włoska - 17. kolejka Serie A: Parma Calcio 1913 - Brescia Calcio 1-1 (0-0)

W starciu 17. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 grudnia, jedenastka Parmy Calcio zremisowała z Brescia Calcio 1-1 (0-0). Mecz na Stadio Ennio Tardini obejrzało 16 686 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-22 15:00 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Widzów: 16686 | Arbiter: F. Fourneau
Parma Calcio 1913
Brescia Calcio
1
1
A. Grassi 90'
M. Balotelli 72'

Drużyna Brescia Calcio przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Parmy Calcio wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Andrei Cistanie z Brescia Calcio.

Trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Grassiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Yao Gervinho. Posunięcie trenera było słuszne. Alberta Grassiego strzelił wyrównującego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania spotkania. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Mario Balotelli wszedł za Alfreda Donnarummę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 69. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Riccardowi Gagliolowi i Hernaniemu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Brescia Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mario Balotelli.

W 74. minucie Gastón Brugman został zmieniony przez Juraja Kuckę. W 75. minucie sędzia pokazał kartkę Alešowi Matějů, piłkarzowi Brescia Calcio. W 78. minucie Ernesto Torregrossa został zmieniony przez Leonarda Morosiniego, co miało wzmocnić drużynę Brescia Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonina Barillę na Giuseppe Pezzellę.

Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolasa Szpalka wszedł Bruno Martella, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Brescia Calcio nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Alberta Grassiego, zawodnika gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie Alberto Grassi wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Dejan Kulusevski.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Andrea Cistana28′
69′ Riccardo Gagliolo
Souza Orestes Romulo
69′ Hernani Azevedo Júnior
Sandro Tonali
81′ Antonino Barillà
Ernesto Torregrossa78′
74′ Gastón Brugman
Alfredo Donnarumma61′
55′ Yao Kouassi Gervinho
Giangiacomo Magnani
81′ Giuseppe Pezzella
Massimiliano Mangraviti
55′  90′ 90′ Alberto Grassi
Bruno Martella83′
74′ Juraj Kucka