Liga włoska - 17. kolejka Serie A: ACF Fiorentina - AS Roma 1-4 (1-2)

20 grudnia na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbyło się starcie 17. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i AS Roma. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Roma 4-1. Na stadionie zasiadło 33 055 widzów.

17. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-20 20:45 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 33055 | Arbiter: D. Orsato
N. Zaniolo 88'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Fiorentiny przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to jedenastka AS Roma (”Wilki”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AS Roma otworzyli wynik. W 19. minucie Edin Dżeko dał prowadzenie swojej drużynie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nicolo Zaniolo.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Germánowi Pezzelli z zespołu gospodarzy.

Jedenastka Fiorentiny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie celnym strzałem popisał się Aleksandar Kolarov.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Milan Badelj.

Od 38. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Wilkom” i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Amadou Diawarę z ”Wilków”, a w 64. minucie Gaetana Castrovillego z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Kevin-Prince Boateng został zmieniony przez Pedro.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w 73. minucie spotkania, gdy Lorenzo Pellegrini strzelił trzeciego gola. Asystę zaliczył Edin Dżeko.

W 76. minucie Diego Perotti został zmieniony przez Henricha Mchitarjana, co miało wzmocnić drużynę AS Roma. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gaetana Castrovillego na Valentina Eysserica. Po chwili trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Riccardo Sottil, a murawę opuścił Pol Lirola. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole AS Roma doszło do zmiany. Cengiz Ünder wszedł za Lorenza Pellegriniego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik ustalił Nicolo Zaniolo. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Edin Dżeko.

W samej końcówce starcia sędzia ukarał kartką Dušana Vlahovicia, zawodnika gospodarzy. Chwilę później trener AS Roma postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nicola Zaniola wszedł Leonardo Spinazzola, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Pau López Sabata
45′ Martin Caceres
Alessandro Florenzi
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Aleksandar Kolarov  21′ 45′
83′ Pol Mikel Lirola Kosok
Gianluca Mancini
Nikola Milenković
Chris Smalling
20′ Germán Alejandro Pezzella
Amadou Diawara57′
 34′ Milan Badelj
Lorenzo Pellegrini  73′ 86′
64′ 83′ Gaetano Castrovilli
Diego Perotti76′
Erick Antonio Pulgar Farfán
Jordan Veretout
66′ Kevin-Prince Boateng
Nicolo Zaniolo  88′ 38′ 90′
89′ Dušan Vlahović
Henrich Mchitarjan76′
83′ Valentin Eysseric
Cengiz Ünder86′
Rachid Ghezzal
Mirko Antonucci
Szymon Żurkowski
Nikola Kalinić
66′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos

83′ Riccardo Sottil

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Fiorentiny, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.