• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Liga włoska - 15. kolejka Serie A: Torino FC - ACF Fiorentina 2-1 (1-0)

8 grudnia na Stadio Olimpico Grande Torino odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Torino FC i Fiorentiny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Torino FC 2-1. Mecz obejrzało 19 955 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Widzów: 19955 | Arbiter: P. Giacomelli
M. Caceres 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki zespół Fiorentiny wygrał 15 razy i zanotował sześć porażek oraz 12 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie w drużynie Torino FC doszło do zmiany. Temitayo Olaoluwa wszedł za Lorenza De Silvestriego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torino FC w 22. minucie spotkania, gdy Simone Zaza strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Cristian Ansaldi.

Między 31. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Torino FC i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Torino FC.

W 49. minucie kartkę obejrzał Martin Caceres z Fiorentiny. Trener Fiorentiny postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił pomocnika Rachida Ghezzala i na pole gry wprowadził napastnika Riccarda Sottila. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 58. minucie Álex Berenguer zastąpił Soualiha Meïtégo. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomása Rincóna z Torino FC, a w 68. minucie Dušana Vlahovicia z drużyny przeciwnej.

Drużyna Fiorentiny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Cristian Ansaldi. Przy strzeleniu gola pomógł Temitayo Olaoluwa.

Trener Torino FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego Laxalta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Simone Verdi. W 78. minucie w jedenastce Fiorentiny doszło do zmiany. Pedro wszedł za Dušana Vlahovicia.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 92 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Martin Caceres. Asystę przy bramce zaliczył Federico Chiesa.

Minutę później kartką został ukarany Armando Izzo, zawodnik Torino FC. Zespołowi Fiorentiny zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Torino FC.

Bartłomiej Drągowski
 72′ Cristian Daniel Ansaldi
Martin Caceres  90′ 49′
Gleison Bremer Silva Nascimento
Federico Ceccherini
12′ Lorenzo De Silvestri
Dalbert Henrique Chagas Estevão
90′ Armando Izzo
Nikola Milenković
Nicolas Nkoulou
Marco Benassi
41′ Daniele Baselli
Gaetano Castrovilli
61′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Rachid Ghezzal51′
 22′ Simone Zaza
Erick Antonio Pulgar Farfán
58′ Alejandro Berenguer Remiro
Federico Chiesa31′
76′ Simone Verdi
Luca Ranieri
12′ 32′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Aleksa Terzić
76′ Diego Sebastián Laxalt Suárez
Lorenzo Venuti
58′ Soualiho Meité