• 5 .AS Roma (25 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (21 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Liga włoska - 15. kolejka Serie A: Sampdoria Genua - Parma Calcio 1913 0-1 (0-1)

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Sampdorii przegrała z Parmą Calcio 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui obejrzało 19 516 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-08 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 19516 | Arbiter: R. Abisso
Sampdoria Genua
Parma Calcio 1913
0
1
J. Kucka 21'

Zespół Sampdorii przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań jedenastka Parmy Calcio wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Sampdorii próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Parmy Calcio w 21. minucie spotkania, gdy Juraj Kucka zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Hernani.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Andreas Cornelius z jedenastki gości. Była to 34. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Parmy Calcio.

Na drugą połowę jedenastka Parmy Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Juraja Kuckę wszedł Gastón Brugman. W 50. minucie arbiter przyznał kartkę Ronaldowi Vieirze z Sampdorii.

W 59. minucie Gaston Ramirez został zmieniony przez Mehdiego Marcela. W tej samej minucie w drużynie Sampdorii doszło do zmiany. Karol Linetty wszedł za Ronalda Vieirę. Po chwili trener Parmy Calcio postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andreasa Corneliusa wszedł Kastriot Dermaku, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Parmy Calcio utrzymać prowadzenie.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manola Gabbiadiniego z Sampdorii, a w 74. minucie Kastriota Dermaku z drużyny przeciwnej. W 77. minucie karnego dla Sampdoria nie wykorzystał Fabio Quagliarella. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Chwilę później trener Sampdorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Gianluca Caprari, a murawę opuścił Jakub Jankto.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Parmy Calcio doszło do zmiany. Alberto Grassi wszedł za Dejana Kulusevskiego. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Mortenowi Thorsby'emu, zawodnikowi gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Simone Iacoponi
80′ Jakub Jankto
Dejan Kulusevski85′
59′ Gaston Ramirez
Hernani Azevedo Júnior
89′ Morten Thorsby
Antonino Barillà
50′ 59′ Ronaldo Vieira Nan
Juraj Kucka  21′ 46′
72′ Manolo Gabbiadini
Andreas Evald Cornelius34′ 68′
77′ (k.) Fabio Quagliarella
Gastón Brugman46′
59′ Karol Linetty
Alberto Grassi85′
59′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Matteo Scozzarella
Gonzalo Maroni
Mattia Sprocati
Emiliano Ariel Rigoni
Andrea Adorante
80′ Gianluca Caprari

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Parmy Calcio, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Sampdorii, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.