• 5 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Liga włoska - 14. kolejka Serie A: Juventus Turyn - US Sassuolo Calcio 2-2 (1-1)

1 grudnia na Allianz Stadium w Turynie odbył się mecz 14. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i US Sassuolo. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 40 597 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-01 12:30 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 40597 | Arbiter: F. La Penna
F. Caputo 47'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół US Sassuolo plącze się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ”Starej Damy” w 20. minucie spotkania, gdy Leonardo Bonucci zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rodrigo Bentancur.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 22. minucie gola wyrównującego strzelił Jeremie Boga. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Francesco Caputo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Filip Djuricić z US Sassuolo. Była to 39. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Francesco Caputo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 53. minucie Federico Bernardeschi zastąpił Paula Dybalę. W 54. minucie Emre Can został zmieniony przez Blaise'a Matuidiego, co miało wzmocnić jedenastkę ”Starej Damy”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hameda Traorè'a na Josepha Duncana. W 65. minucie sędzia ukarał kartką Manuela Locatellego, piłkarza gości. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wyrównującą bramkę dla drużyny Juventusu Turyn zdobył z rzutu karnego Cristiano Ronaldo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener US Sassuolo postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Filipa Djuricicia wszedł Mert Müldür, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Między 78. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie Gonzalo Higuain został zmieniony przez Aarona Ramseya, co miało wzmocnić jedenastkę Juventusu Turyn. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremiego Bogę na Federica Pelusa w 90. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Giorgos Kiriakopoulos81′
 20′ Leonardo Bonucci
Filippo Romagna
Matthijs de Ligt
Marlon Santos da Silva Barbosa
Rodrigo Bentancur
Jeremy Toljan78′
54′ Emre Can
Filip Djuricić39′ 72′
Juan Cuadrado
Manuel Locatelli65′
88′ Miralem Pjanić
Francesco Magnanelli
79′ Gonzalo Higuain
Hamed Junior Traorè62′
 68′ (k.) Cristiano Ronaldo
Jeremie Boga  22′ 90′
53′ Federico Bernardeschi
Alessandro Tripaldelli
54′ Blaise Matuidi
Mehdi Bourabia
79′ Aaron Ramsey
Joseph Alfred Duncan62′
53′ Paulo Dybala
Andrea Ghion

Luca Mazzitelli

Pedro Mba Obiang Avomo

Giacomo Raspadori

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu US Sassuolo, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.