• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 14. kolejka Serie A: Genoa CFC 1893 - Torino FC 0-1 (0-0)

30 listopada na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbyło się starcie 14. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i Torino FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Torino FC 1-0. Na stadionie stawiło się 20 508 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie A
2019-11-30 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 20508 | Arbiter: D. Massa
Genoa CFC 1893
Torino FC
0
1
Bremer 77'

Zespół Genoa CFC przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania drużyna Torino FC wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Genoa CFC wyszła w zmienionym składzie, za Paola Ghiglionego wszedł Peter Ankersen. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Daniele Baselli z Torino FC.

W 64. minucie za Daniele Basellego wszedł Soualiho Meïté. W 66. minucie w zespole Genoa CFC doszło do zmiany. Andrea Pinamonti wszedł za Andreę Favillego. A trener Torino FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego Laxalta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Cristian Ansaldi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał żółtą kartką Stefana Sturara, zawodnika gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Torino FC zdobył Bremer w 77. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Simone Verdi.

W następstwie utraty gola trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Stefana Sturara i na pole gry wprowadził napastnika Sinana Gümüşa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 88. minucie w drużynie Torino FC doszło do zmiany. Simone Edera wszedł za Simone Verdiego. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simone Ederę z Torino FC, a w 90. minucie Kevina Agudela z drużyny przeciwnej.

W piątej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Simone Edera, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Cristian Daniel Ansaldi69′
46′ Paolo Ghiglione
Gleison Bremer Silva Nascimento  77′
Cristian Gabriel Romero
Lorenzo De Silvestri
90′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Armando Izzo
75′ 82′ Stefano Sturaro
Simone Verdi88′
66′ Andrea Favilli
Lévy Koffi Djidji
46′ Peter Svarrer Ankersen
Vittorio Parigini
82′ Sinan Gümüş
Vincenzo Millico
66′ Andrea Pinamonti
Simone Zaza

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Torino FC, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.