• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 13. kolejka Serie A: SPAL 2013 - Genoa CFC 1893 1-1 (0-0)

25 listopada na Stadio Paolo Mazza w Ferrarze odbył się pojedynek 13. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Spal i Genoa CFC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 12 423 widzów.

13. kolejka Włochy - Serie A
2019-11-25 20:45 | Stadion: Stadio Paolo Mazza | Widzów: 12423 | Arbiter: P. Giacomelli
SPAL 2013
Genoa CFC 1893
1
1
A. Petagna 55'
S. Sturaro 57'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 19. i 17. zespół Serie A.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Spal wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Spal: Andrei Petagnie w 28. i Simone Missirolemu w 41. minucie.

Kibice Spal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mattię Valotiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Federico Di Francesco. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Spal nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Andrea Petagna.

Zespół Genoa CFC nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 57. minucie wynik ustalił Stefano Sturaro. W zdobyciu bramki pomógł Paolo Ghiglione.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Paolo Ghiglione z Genoa CFC. Była to 61. minuta meczu. Chwilę później trener Genoa CFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Goran Pandev, a murawę opuścił Lukas Lerager. W tej samej minucie za Andreę Pinamontiego wszedł Andrea Favilli.

W 68. minucie Espeto został zmieniony przez Igora, a za Mirka Valdifioriego wszedł na boisko Alessandro Murgia, co miało wzmocnić jedenastkę Spal. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Sturara na Denilha Cleonisego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Cristian Zapata
41′ Simone Missiroli
Kevin Andrés Agudelo Ardila
Arkadiusz Reca
Stefano Sturaro  57′ 74′
68′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Francesco Cassata
80′ Mirko Valdifiori
Lukas Reiff Lerager62′
49′ Federico Di Francesco
Ivan Radovanović
 55′ (k.) 28′ Andrea Petagna
Peter Ankersen
68′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Marko Pajač
80′ Alessandro Murgia
Lasse Schoene
49′ Mattia Valoti