Liga włoska - 13. kolejka Serie A: AS Roma - Brescia Calcio 3-0 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół AS Roma wygrał z Brescia Calcio 3-0 (0-0). Mecz na Stadio Olimpico obejrzało 33 695 widzów.

W  spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół AS Roma wygrał  z Brescia Calcio  3-0 (0-0). Mecz na Stadio Olimpico obejrzało 33 695 widzów.

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Brescia Calcio przebywa na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna AS Roma (”Wilki”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut zespół AS Roma zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Brescia Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma w 49. minucie spotkania, gdy Chris Smalling strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Lorenzo Pellegrini.

Niedługo później Gianluca Mancini wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Wilków”, strzelając kolejnego gola w 57. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Chris Smalling.

Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Emanuele Ndoja. Na boisko wszedł Jaromír Zmrhal, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Roma w 66. minucie spotkania, gdy Edin Dżeko zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Romulowi z Brescia Calcio. W 70. minucie za Ernesta Torregrossę wszedł Florian Aye. W 72. minucie w zespole AS Roma doszło do zmiany. Cengiz Ünder wszedł za Lorenza Pellegriniego.

Na murawie, jak to często zdarzało się AS Roma w tym sezonie, pojawił się Davide Santon, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Alessandra Florenziego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Nicola Zaniola, zawodnika AS Roma. W 80. minucie Nicolo Zaniolo został zmieniony przez Diego Perottiego, co miało wzmocnić jedenastkę AS Roma. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitriego Bisolego na Leonarda Morosiniego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Drużyna AS Roma zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Brescia Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Atalanta Bergamo. Natomiast 1 grudnia Hellas Verona FC będzie gościć zespół AS Roma.