• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 12. kolejka Serie A: Parma Calcio 1913 - AS Roma 2-0 (0-0)

10 listopada na Stadio Ennio Tardini odbyło się starcie 12. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Parmy Calcio i AS Roma. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Parmy Calcio 2-0. Na stadionie stawiło się 18 532 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie A
2019-11-10 18:00 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Widzów: 18532 | Arbiter: M. Fabbri
Parma Calcio 1913
AS Roma
2
0
M. Sprocati 68'
A. Cornelius 90'

Drużyna AS Roma (”Wilki”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicola Zaniola z AS Roma, a w 24. minucie Matteo Scozzarellę z drużyny przeciwnej.

W 26. minucie Leonardo Spinazzola zastąpił Davide Santona. A trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mattię Sprocatiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Yao Gervinho. Posunięcie trenera było słuszne. Mattię Sprocatiego zdobył dającą prowadzenie bramkę w 68. minucie spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 65. minucie w jedenastce AS Roma doszło do zmiany. Cengiz Ünder wszedł za Javiera Pastorego.

Bramkarz AS Roma wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mattia Sprocati. W zdobyciu bramki pomógł Riccardo Gagliolo.

W 71. minucie Federico Fazio został zmieniony przez Amadou Diawarę, co miało wzmocnić drużynę ”Wilków”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Scozzarellę na Antonina Barillę w tej samej minucie oraz Riccarda Gagliola na Brunona Alvesa w tej samej minucie. Między 75. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Parmy Calcio i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Parmy Calcio w 90. minucie spotkania, gdy Andreas Cornelius strzelił drugiego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Hernani.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Aleksandar Kolarov
84′ Riccardo Gagliolo
Gianluca Mancini
Simone Iacoponi
Chris Smalling
Dejan Kulusevski
Leonardo Spinazzola26′
76′ Hernani Azevedo Júnior
Javier Matías Pastore65′
Juraj Kucka
Jordan Veretout
24′ 71′ Matteo Scozzarella
Nicolo Zaniolo10′
 90′ Andreas Evald Cornelius
Edin Dżeko
45′ Yao Kouassi Gervinho
Justin Kluivert78′
Fabrizio Alastra
Daniel Cerantola Fuzato
Simone Colombi
Antonio Mirante
84′ Bruno Alves
Riccardo Calafiori
Vincent Laurini
Alessandro Florenzi
Giuseppe Pezzella
Juan Jesus
71′ 75′ Antonino Barillà
Davide Santon26′
Gastón Brugman
Amadou Diawara71′
Drissa Camara
Diego Perotti
45′  68′ Mattia Sprocati
Cengiz Ünder65′
Andrea Adorante
Mirko Antonucci

Zespół ”Wilków” miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.