• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 10. kolejka Serie A: Udinese Calcio - AS Roma 0-4 (0-1)

30 października na Dacia Arena odbył się pojedynek 10. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Udinese Calcio i AS Roma. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Roma 4-0. Na stadionie stawiło się 23 854 widzów.

A. Kolarov 65'

Zespół AS Roma (”Wilki”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu sędzia ukarał żółtą kartką Gianlucę Manciniego, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w 13. minucie spotkania, gdy Nicolo Zaniolo zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksandar Kolarov.

W 31. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Federico Fazio osłabiając tym samym zespół ”Wilków”. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edina Dżekę z ”Wilków”, a w 35. minucie Stefana Okakę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Roma.

Na drugą połowę zespół Udinese Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Rolanda Mandragorę wszedł Antonín Barák. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Udinese Calcio: Matowi Jajali w 47. i Antonínowi Barákowi w 50. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AS Roma, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Chris Smalling.

Prawie natychmiast Justin Kluivert wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Roma, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Javiera Pastorego.

W 55. minucie Hidde ter Avest zastąpił Iliję Nestorovskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Roma w 65. minucie spotkania, gdy Aleksandar Kolarov zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. W 68. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rodrigowi De Paulowi z drużyny gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Aleksandar Kolarov  65′ (k.)
55′ Hidde ter Avest
Gianluca Mancini3′
William Troost-Ekong
Davide Santon
68′ Rodrigo Javier De Paul
Chris Smalling  51′
47′ Mato Jajalo
Javier Matías Pastore70′
46′ Rolando Mandragora
Jordan Veretout
Ken Sema
Nicolo Zaniolo  13′ 78′
35′ Stefano Okaka Chuka
Edin Dżeko33′
79′ Kevin Lasagna
Alessandro Florenzi78′
46′ 50′ Antonín Barák
Leonardo Spinazzola
Seko Fofana
Diego Perotti73′
79′ Ignacio Pussetto
Cengiz Ünder
Walace Souza Silva
Mirko Antonucci
55′ Ilija Nestorovski

Łukasz Teodorczyk

Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.