• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Liga włoska - 10. kolejka Serie A: Brescia Calcio - Inter Mediolan 1-2 (0-1)

29 października na Stadio Mario Rigamonti odbyło się starcie 10. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Brescia Calcio i Interu Mediolan. Mecz zakończył się zwycięstwem Interu Mediolan 2-1. Na stadionie stawiło się 16 500 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie A
2019-10-29 21:00 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 16500 | Arbiter: M. Fabbri
R. Lukaku 63'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Brescia Calcio plącze się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Interu Mediolan (”Nerazzurri”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do ”Nerazzurri” w 23. minucie spotkania, gdy Lautaro Martínez strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Stefana de Vrija.

Od 26. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Nerazzurri”.

W 62. minucie kartkę dostał Milan Szkriniar, zawodnik ”Nerazzurri”.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Interu Mediolan, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik na 0-2 podwyższył Romelu Lukaku. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Roberto Gagliardini.

W 68. minucie Daniele Gastaldello zastąpił Brunona Martellę. W 75. minucie w jedenastce Brescia Calcio doszło do zmiany. Emanuele Ndoj wszedł za Massimiliana Mangravitiego.

W 76. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Interu Mediolan Milan Szkriniar. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Emanuele Ndoj z Brescia Calcio.

Chwilę później trener Interu Mediolan postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Kwadwa Asamoaha. Na boisko wszedł Cristiano Biraghi, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 86. minucie w zespole Interu Mediolan doszło do zmiany. Sebastiano Esposito wszedł za Romelu Lukaku. W tej samej minucie trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alessandro Matri, a murawę opuścił Romulo.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Mariowi Balotellemu z drużyny gospodarzy. Jedenastce Brescia Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Interu Mediolan.

Samir Handanovicz
44′ Andrea Cistana
Kwadwo Asamoah81′
68′ Daniele Gastaldello
Stefan de Vrij
75′ Massimiliano Mangraviti
Diego Godin
45′ Aleš Matějů
Milan Szkriniar 76′ (samob.) 62′
Stefano Sabelli
Nicolò Barella
Dimitri Bisoli
Marcelo Brozović
86′ Souza Orestes Romulo
Antonio Candreva26′
Sandro Tonali
Roberto Gagliardini44′
Alfredo Donnarumma
Romelu Lukaku  63′ 86′
87′ Mario Balotelli
Lautaro Javier Martínez  23′
Lorenzo Andrenacci
Tommaso Berni
68′ Bruno Martella
Daniele Padelli
Alessandro Semprini
Alessandro Bastoni
75′ 79′ Emanuele Ndoj
Cristiano Biraghi81′
Jaromír Zmrhal
Federico Dimarco
Florian Ayé
Valentino Lazaro
86′ Alessandro Matri
Borja Valero
Nikolas Szpalek
Sebastiano Esposito86′

Matteo Politano

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Brescia Calcio, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Interu Mediolan w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.