• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 1. kolejka Serie A: Parma Calcio 1913 - SSC Napoli 0-2 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 20 września, jedenastka Parmy Calcio przegrała z SSC Napoli 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Ennio Tardini.

L. Insigne 77'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół SSC Napoli wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Diego Demmego z SSC Napoli, a w 36. minucie Matteo Darmiana z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie kartkę otrzymał Bruno Alves z Parmy Calcio. Trener SSC Napoli postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Diego Demmego i na pole gry wprowadził napastnika Victora Osimhena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SSC Napoli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy gości zdobył Dries Mertens.

W 69. minucie Gastón Brugman zastąpił Jacopa Deziego. W tej samej minucie w zespole Parmy Calcio doszło do zmiany. Yann Karamoh wszedł za Roberta Inglesego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Parma Calcio: Giuseppe Pezzelli w 73. i Jurajowi Kucce w 75. minucie.

Jedenastka Parmy Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 77. minucie wynik ustalił Lorenzo Insigne.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

David Ospina
59′ Bruno Alves
Giovanni Di Lorenzo
36′ Matteo Darmian
Elseid Hysaj
Simone Iacoponi
Kalidou Koulibaly
73′ Giuseppe Pezzella
Kostas Manolas
Hernani Azevedo Júnior
Diego Demme35′ 61′
69′ Gastón Brugman
Fabián Ruiz Pena84′
90′ Alberto Grassi
Piotr Zieliński88′
75′ Juraj Kucka
Hirving Lozano84′
69′ Roberto Inglese
Nikola Maksimović
69′ Jacopo Dezi
Victor James Osimhen61′
69′ Yann Karamoh
Andrea Petagna89′
90′ Luca Siligardi
Matteo Politano84′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom SSC Napoli przyznał jedną.

Zespół Parmy Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.