• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 1. kolejka Serie A: Juventus Turyn - Sampdoria Genua 3-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 20 września, drużyna Juventusu Turyn wygrała z Sampdorią 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Allianz Stadium w Turynie.

C. Ronaldo 88'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Lorenzowi Tonellemu z Sampdorii. Była to czwarta minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn (”Stara Dama”) w 13. minucie spotkania, gdy Dejan Kulusevski strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Cristiano Ronaldo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Juventusu Turyn.

Na drugą połowę jedenastka Sampdorii wyszła w zmienionym składzie, za Lorenza Tonellego, Mehdiego Marcela, Fabia Depaolego weszli Maya Yoshida, Fabio Quagliarella, Gaston Ramirez. W 54. minucie kartką został ukarany Gianluca Frabotta, piłkarz ”Starej Damy”.

Niedługo później trener Juventusu Turyn postanowił wzmocnić formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Gianlucę Frabottę. Na boisko wszedł Mattia De Sciglio, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 70. minucie za Federica Bonazzolego wszedł Valerio Verre. W tej samej minucie Morten Thorsby został zmieniony przez Mikkela Damsgaarda, co miało wzmocnić drużynę Sampdorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Cuadradę na Rodriga Bentancura.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Starej Damy”, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem meczu pokonał bramkarza Leonardo Bonucci.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Douglas Costa, Merih Demiral, a na ich miejsce weszli Dejan Kulusevski, Giorgio Chiellini.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie wynik ustalił Cristiano Ronaldo. Bramka padła po podaniu Aarona Ramseya.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Emil Audero Mulyadi
 78′ Leonardo Bonucci
Tommaso Augello
82′ Giorgio Chiellini
Bartosz Bereszyński
Danilo
Omar Colley
54′ 67′ Gianluca Frabotta
Fabio Depaoli46′
 13′ 82′ Dejan Kulusevski
Lorenzo Tonelli4′ 46′
78′ Juan Cuadrado
Morten Thorsby70′
 88′ Cristiano Ronaldo
Federico Bonazzoli70′
Gianluigi Buffon
Nicola Ravaglia
Carlo Pinsoglio
Julian Chabot
67′ Mattia De Sciglio
Alex Ferrari
82′ Merih Demiral
Vasco Regini
Daniele Rugani
Maya Yoshida46′
78′ Rodrigo Bentancur
Leonardo Capezzi
82′ . Douglas Costa