• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Liga włoska - 1. kolejka Serie A: Genoa CFC 1893 - FC Crotone 4-1 (3-1)

20 września na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się pojedynek 1. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i FC Crotone. Starcie zakończyło się zwycięstwem Genoa CFC 4-1.

1. kolejka Włochy - Serie A
2020-09-20 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: G. Ayroldi
E. Rivière 28'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Genoa CFC wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Genoa CFC w szóstej minucie spotkania, gdy Mattia Destro zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Paolo Ghiglione.

Zespół FC Crotone ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania wynik na 2-0 podwyższył Goran Pandev. Asystę przy bramce zaliczył Edoardo Goldaniga.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Rivière. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Salvatore Molina.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Crotone: Salvatore Molinie w 29. i Antoniowi Mazzotcie w 32. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie pokonał bramkarza Davide Zappacosta. Bramka padła po podaniu Milana Badelja.

Między 37. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Genoa CFC. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Crotone wyszedł w zmienionym składzie, za Antonia Mazzottę wszedł Andrea Rispoli. W 58. minucie Niccolò Zanellato został zmieniony przez Eduarda Henriquego.

W tej samej minucie w jedenastce FC Crotone doszło do zmiany. Augustus Kargbo wszedł za Emmanuela Rivière'a. Po chwili trener Genoa CFC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Milana Badelja. Na boisko wszedł Ivan Radovanović, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Genoa CFC doszło do zmiany. Marko Pjaca wszedł za Gorana Pandeva.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Paolowi Ghiglionemu z drużyny gospodarzy. Była to 70. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marko Pjaca wywołał eksplozję radości wśród kibiców Genoa CFC, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Paolo Ghiglione.

Między 76. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Genoa CFC: Davide Zappacosta, Miha Zajc, Lukas Lerager, na ich miejsce weszli: Lennart Czyborra, Valon Behrami, Filippo Melegoni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Cigarini, Simeona Tochukwu zajęli: Tomislav Gomelt, Denis Drăguş. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Vladimir Golemić
70′ Paolo Ghiglione
Lisandro Magallán
Edoardo Goldaniga
Luca Marrone
Cristian Zapata
Antonio Mazzotta32′ 46′
 34′ 37′ 76′ Davide Zappacosta
Luca Cigarini86′
68′ Milan Badelj
Salvatore Molina29′
86′ Lukas Reiff Lerager
Niccolò Zanellato58′
41′ 76′ Miha Zajc
Simeon Tochukwu Nwankwo89′
 9′ 44′ 68′ Goran Pandev
Emmanuel Rivière  28′ 58′
 6′ Mattia Destro
Junior Messias
Federico Marchetti
Gian Marco Crespi
Lukáš Zima
Marco Festa
76′ Lennart Czyborra
Andrea Rispoli46′
Peter Svarrer Ankersen
Nicolás Federico Spolli
76′ Valon Behrami
Giovanni Crociata
Petar Brlek
Eduardo Henrique da Silva58′
86′ Filippo Melegoni
Tomislav Gomelt86′
68′ Ivan Radovanović
Mattia Mustacchio
Nicolò Rovella
Denis Mihai Drăguş89′
Lasse Schoene
Augustus Kargbo58′
Raúl José Asencio Moraes

68′  75′ Marko Pjaca

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Genoa CFC, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.