• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga Narodów. Włochy - Bośnia i Hercegowina 1-1. Najdłuższa seria zwycięstw Włochów zakończona

We Florencji zakończyła się zwycięska seria piłkarzy reprezentacji Włoch. Po 11 kolejnych wygranych podopieczni Roberto Manciniego zremisowali 1-1 z Bośnią i Hercegowiną, najbliższym rywalem biało-czerwonych w Lidze Narodów.

Bramki padły w drugiej połowie. Goście prowadzili po trafieniu napastnika AS Roma Edina Dżeko, a wyrównał w 67. minucie Stefano Sensi.

- Wcześniej czy później ta seria musiała się skończyć. Dobrze, że nie porażką. Remis niczego nie zmienia. Ważne, że drużyna nie zapomniała naszego planu gry, a będzie on taki sam przeciwko Holendrom, mimo że pewnie będą zmiany zawodników - skomentował Mancini.

Włosi wygrali wszystkie dziesięć spotkań w eliminacjach Euro 2020, a ponadto pokonali w meczu towarzyskim ekipę USA. Nigdy wcześniej nie triumfowali w jedenastu z rzędu starciach.

Squadra Azzurra jest rywalem grupowym Polaków w Lidze Narodów. W piątek "Biało-Czerwoni" przegrali w Amsterdamie z Holandią 0-1, a w poniedziałek zagrają w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Włoch | Liga Narodów