• 6 .AS Roma (25 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (25 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (24 pkt.)

Lazio Rzym - US Sassuolo 1-2 w 32. kolejce Serie A

W pierwszym meczu 32. kolejki Serie A Lazio Rzym przegrało 1-2 z US Sassuolo. Ciro Immobile, który goni Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta, nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Już w czwartej minucie Włoch miał kapitalną okazję, by strzelić gola. Po dograniu z prawej strony pozostało mu tylko dołożyć nogę, lecz zrobił to niedokładnie, przez co tocząca się po ziemi piłka przemknęła obok słupka.

Dużo lepszą skutecznością popisał się chwilę potem debiutujący w wyjściowym składzie Sassuolo Giacomo Raspadori, który posłał piłkę do siatki. Po interwencji systemu VAR gol nie został jednak uznany - 20-latek został złapany na spalonym.

W 33. minucie było już 1-0 dla gospodarzy. Manuel Lazzari popisał się kapitalnym rajdem przez pół boiska, po czym zagrał do Luisa Alberto. Ten źle przyjął piłkę w polu karnym. Obrońca już atakował go wślizgiem, lecz fortuna sprzyjała piłkarzowi Lazio. Alberto zdołał oddać strzał, dając rzymskiej ekipie prowadzenie.

Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie, lecz po zmianie stron Sassuolo zdołało doprowadzić do wyrównania.

Thomasa Strakoshę ponownie pokonał Raspadori. Tym razem jednak nie mogło być mowy o ofsajdzie. Francesco Caputo wyłożył 20-latkowi piłkę jak na tacy, a młody Włoch tylko dopełnił formalności.

Ostateczny cios zadał w doliczonym czasie gry strzałem głową z bliskiej odległości Caputo.

Lazio traci obecnie do liderującego Juventusu siedem punktów. "Stara Dama" rozegrała jednak jeden mecz mniej. Sassuolo natomiast zajmuje ósme miejsce w tabeli.