• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Lazio Rzym - Torino FC 0-0. Liga włoska - 25. kolejka Serie A

18 maja na Stadio Olimpico w Rzymie odbyło się starcie 25. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Lazio Rzym i Torino FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

25. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-18 20:30 | Stadion: Stadio Olimpico | Arbiter: Michael Fabbri
Lazio Rzym
Torino FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań zespół Lazio Rzym (”Orły”) wygrał 16 razy i zanotował siedem porażek oraz 12 remisów.

Taktyka trenera jedenastki Torino FC już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Torino FC. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Thomasowi Strakosie z ”Orłów”. Była to 27. minuta pojedynku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lazio Rzym: Luisowi Albertowi w 50. i Luizowi Felipemu w 61. minucie. W 62. minucie Mohamed Fares został zastąpiony przez Senada Lulicia.

Kibice Lazio Rzym nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gonzala Escalantego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Lucas Leiva. W 81. minucie arbiter pokazał kartkę Andreasowi Pereirze z zespołu gospodarzy. W 84. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Ciro Immobile spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Torino FC doszło do zmiany. Daniele Baselli wszedł za Tomása Rincóna. W tej samej minucie trener Torino FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Simone Zaza, a murawę opuścił Arnaldo Sanabria. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Torino FC doszło do zmiany. Simone Verdi wszedł za Andreę Belottiego.

Torino FC
27′ Thomas Strakosha
Salvatore Sirigu
Adam Marušić
Armando Izzo
76′ Ştefan Daniel Radu
Gleison Bremer Silva Nascimento
61′ 68′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Nicolas Nkoulou
76′ Jean-Daniel Akpa
Tomás Eduardo Rincón Hernández86′
Manuel Lazzari
Wilfried Stephane Singo
62′ Mohamed Salim Fares
Cristian Daniel Ansaldi
50′ Romero Alconchel Luis Romero
Saša Lukić
68′ Lucas Pezzini Leiva
Rolando Mandragora
Vedat Muriqi
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala86′
84′ (k.) Ciro Immobile
Alessandro Buongiorno
68′ Patricio Gabarron
Ricardo Rodriguez
Danilo Cataldi
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
68′ Gonzalo Escalante
Mërgim Vojvoda
76′ 81′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Daniele Baselli86′
62′ Senad Lulić
Karol Linetty
76′ Marco Parolo
Federico Bonazzoli

Simone Verdi90′

Simone Zaza86′

Pomimo wyraźnej przewagi jedenastki ”Orłów” nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona siedem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Torino FC.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Lazio Rzym przyznał cztery żółte.

Zespół ”Orłów” w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.