• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Lazio Rzym - Parma Calcio 1913 1-0 (0-0). Liga włoska - 36. kolejka Serie A

W meczu 36. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 12 maja, jedenastka Lazio Rzym wygrała z Parmą Calcio 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie.

C. Immobile 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań zespół Lazio Rzym (”Orły”) wygrał 24 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanowi Brunetcie z zespołu gości. Była to 10. minuta meczu.

W 49. minucie sędzia przyznał kartkę Riccardowi Gagliolowi z Parmy Calcio. W 57. minucie Vedat Muriqi zastąpił Carlosa Correę.

Kibice ”Orłów” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gonzala Escalantego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy. Murawę musiał opuścić Danilo Cataldi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W tej samej minucie Ştefan Radu został zmieniony przez Luiza Felipego, co miało wzmocnić drużynę Lazio Rzym. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riccarda Gagliola na Vincenta Lauriniego. Niedługo później trener Parmy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Andreas Cornelius, a murawę opuścił Graziano Pellè.

Między 73. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Parmy Calcio: Mattia Bani, Simon Sohm, Juan Brunetta, na ich miejsce weszli: Yordan Osorio, Alberto Grassi, Chaka Traorè. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Parola, Patrica zajęli: Jean-Daniel Akpa, Felipe Caicedo. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Francescowi Acerbiemu i Hernaniemu.

Dopiero pod koniec meczu Ciro Immobile wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lazio Rzym, strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 20 zdobytych bramek.

Luigi Sepe
79′ Patricio Gabarron
Daan Dierckx
57′ Ştefan Daniel Radu
Lautaro Rodrigo Valenti
90′ Francesco Acerbi
Mattia Bani84′
Manuel Lazzari
Hernani Azevedo Júnior90′
73′ Marco Parolo
Maxime Busi
Mohamed Salim Fares
Riccardo Gagliolo49′ 63′
Romero Alconchel Luis Romero
Simon Sohm84′
57′ Danilo Cataldi
Jasmin Kurtić
57′ Vedat Muriqi
Graziano Pellè73′
 90′ Ciro Immobile
Bruno Alves
57′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Botond Balogh
73′ Jean-Daniel Akpa
Vincent Laurini63′
57′ Carlos Joaquín Correa
Yordan Hernando Osorio Paredes84′
57′ Gonzalo Escalante
Vasilios Zagaritis
Senad Lulić
Drissa Camara
79′ Felipe Caicedo
Alberto Grassi84′

Andreas Evald Cornelius73′

Chaka Traorè85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Parmy Calcio pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.