• 5 .SSC Napoli (17 pkt.)
  • 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Lazio Rzym - Juventus Turyn 1-1 w meczu 7. kolejki Serie A. Grał Wojciech Szczęsny

Lazio Rzym niemal przez cały mecz przegrywało z Juventusem Turyn, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobyło bramkę na 1-1! Wojciech Szczęsny nie miał nic do powiedzenia przy bramce w ostatniej akcji meczu.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Lazio do meczu z mistrzem Włoch podchodziło osłabione brakiem najlepszego snajpera Ciro Immobile oraz podstawowego bramkarza Thomasa Strakoshy oraz Lucasa Leivy. Cała trójka otrzymała pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Z kolei w wyjściowym składzie Juventusu znalazł się Cristiano Ronaldo, który zakażenia ma już za sobą.

I to właśnie Ronaldo był pierwszoplanową postacią pierwszej połowy tego spotkania. Portugalczyk już w 15. minucie otworzył wynik spotkania, strzelając z bliskiej odległości do pustej bramki. Piłkę idealnie dograł mu Juan Cuadrado.

Jeszcze przed przerwą Ronaldo był bliski zdobycia kolejnych bramek - najpierw jego strzał trafił w poprzeczkę bramki Lazio, a tuż przed zmianą stron potężne uderzenie z rzutu wolnego obronił bramkarz gospodarzy.

W drugiej połowie Lazio nie dawało już tyle swobody "Starej Damie" i w końcówce doprowadziło do wyrównania! Ze strzałem Adama Marusicia w dobrym stylu poradził sobie jeszcze Wojciech Szczęsny, ale w piątej minucie doliczonego casu gry był już bez szans!

Joaquin Correa przeprowadził znakomitą akcję prawą stroną, a Felipe Caicedo przyjął sobie piłkę tyłem do bramki i uderzył po długim rogu nie od obrony! To była ostatnia akcja meczu.

Juventus nie przegrał jeszcze żadnego spotkania, ale zremisował aż cztery z siedmiu ligowych spotkań, co daje mu trzecią pozycję. Lazio jest sklasyfikowane na 9. miejscu.

Lazio Rzym - Juventus Turyn 1-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Ronaldo (15.), 1-1 Caicedo (90+5.).

Juan Cuadrado84′
53′ Ştefan Daniel Radu
Rodrigo Bentancur51′
54′ Mohamed Salim Fares
Dejan Kulusevski76′
77′ Romero Alconchel Luis Romero
Gianluca Frabotta
45′ 77′ Danilo Cataldi
Adrien Rabiot
54′ Vedat Muriqi
Manolo Portanova
53′ Wesley Hoedt
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
77′ 78′ Jean-Daniel Akpa
Federico Bernardeschi89′
77′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Paulo Dybala76′
54′ Manuel Lazzari

Marco Parolo

54′  90′ Felipe Caicedo