• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Lazio Rzym - Hellas Verona FC 1-2 (0-1). Liga włoska - 11. kolejka Serie A

W spotkaniu 11. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Lazio Rzym przegrała z Verona FC 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie.

A. Tameze 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Zespół Verona FC od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 28. minucie Francesco Acerbi został zastąpiony przez Wesleya Hoedta.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Lazio Rzym Manuel Lazzari. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Verona FC.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 56. minucie Felipe Caicedo wyrównał wynik meczu. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Manuel Lazzari.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lazio Rzym: Jeanowi-Danielowi Akpie w 59. i Felipe Caicedowi w 64. minucie. Chwilę później trener ”Orłych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Gonzalo Escalante, a murawę opuścił Lucas Leiva. W tej samej minucie w zespole Lazio Rzym doszło do zmiany. Carlos Correa wszedł za Felipe Caiceda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Verona FC w 67. minucie spotkania, gdy Adrien Tameze zdobył drugą bramkę. Między 68. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 69. minucie w zespole Verona FC doszło do zmiany. Andrea Favilli wszedł za Adriena Tameze'a. Trener Verona FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ebrimę Colleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Eddie Salcedo. W 81. minucie Manuel Lazzari został zmieniony przez Mohameda Faresa, a za Jeana-Daniela Akpę wszedł na boisko Andreas Pereira, co miało wzmocnić zespół Lazio Rzym. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattię Zaccagniego na Darka Lazovicia.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda Faresa z Lazio Rzym, a w 90. minucie Ebrimę Colley z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Lazio Rzym
68′ Jose Manuel Reina
Marco Silvestri
Marco Parolo
Marco Davide Faraoni
Ştefan Daniel Radu
Giangiacomo Magnani77′
28′ Francesco Acerbi
Paweł Dawidowicz
59′ 81′ Jean-Daniel Akpa
Federico Dimarco
45′ (samob.) 81′ Manuel Lazzari
Matteo Lovato
75′ Adam Marušić
Eddie Anthony Salcedo Mora74′ 77′
Sergej Milinković-Savić
Mattia Zaccagni87′
65′ Lucas Pezzini Leiva
Miguel Veloso
 56′ 64′ 65′ Felipe Caicedo
Koray Guenter
28′ Wesley Theodorus Hoedt
Iyenoma Destiny Udogie
Luiz Felipe Ramos Marchi
Ebrima Colley77′ 90′
Danilo Cataldi
Andrea Danzi
65′ Carlos Joaquín Correa
Ivan Ilić
65′ Gonzalo Escalante
Darko Lazović87′
81′ 87′ Mohamed Salim Fares
Kevin Ruegg
81′ Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira
Samuel Di Carmine
Raul Moro Prescoli
Andrea Favilli69′

Zawodnicy Lazio Rzym otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Verona FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.