Lazio Rzym - Bologna Football Club 1909 S.p.A. 2-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Stadio Olimpico w Rzymie odbył się pojedynek 1. kolejki Serie A pomiędzy drużynami SS Lazio i Bologny. Mecz zakończył się zwycięstwem SS Lazio 2-1. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Łukasza Skorupskiego, Kacpra Urbańskiego z Bologny.

14 sierpnia  na Stadio Olimpico w Rzymie odbył się pojedynek  1. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami SS Lazio  i Bologny. Mecz zakończył się zwycięstwem SS Lazio 2-1. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Łukasza Skorupskiego, Kacpra Urbańskiego z Bologny.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna SS Lazio wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny SS Lazio. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia wyrzucił z boiska Luisa Maximiana z SS Lazio.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na SS Lazio jak grom z jasnego nieba, trener w siódmej minucie ściągnął z boiska pomocnika Tomę Basicia, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Ivan Provedel. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolę Sansonego, piłkarza Bologny.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bologny w 38. minucie spotkania, gdy Marko Arnautovic zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bologna: Markowi Arnautovicowi w 39. i Bakary'emu Soumaoro w 40. minucie.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Bakary Soumaoro z Bologny i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bologny.

Na drugą połowę zespół Bologny wyszedł w zmienionym składzie, za Nicolę Sansonego wszedł Kevin Bonifazi. W 53. minucie żółtą kartkę dostał Andrea Cambiaso z drużyny Bologny.

W 64. minucie Roberto Soriano został zastąpiony przez Michela Aebischera. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 65. minucie, w zespole Bologny za Charalamposa Lykogiannisa wszedł Denso Kasius, a w drużynie SS Lazio Danilo Cataldi zmienił Luisa Alberta.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Bologny Lorenzo De Silvestri. W 71. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Manuelowi Lazzariemu z SS Lazio.

W następstwie utraty bramki trener Bologny postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Nicolasa Domingueza i na pole gry wprowadził napastnika Musę Barrowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Ciro Immobile wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Lazio, strzelając kolejnego gola w 79. minucie starcia. Asystę zaliczył Sergej Milinkovic-Savic.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michela Aebischera z Bologny, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Cira Immobilego z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Bologny w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte.