• 5 .Atalanta Bergamo (18 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (17 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (15 pkt.)

Lazio Rzym - ASD Spezia Calcio 2008 2-1 (0-0). Liga włoska - 29. kolejka Serie A

W spotkaniu 29. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół Lazio Rzym zwyciężył z ASD Spezia 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie.

D. Verde 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Lazio Rzym (”Orły”).

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juliana Chabota z ASD Spezia, a w 30. minucie Andreasa Pereirę z drużyny przeciwnej.

W 52. minucie w zespole Lazio Rzym doszło do zmiany. Mohamed Fares wszedł za Senada Lulicia. W tej samej minucie Andreas Pereira został zastąpiony przez Luisa Alberta.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lazio Rzym w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie bramkę zdobył Manuel Lazzari. Przy strzeleniu gola asystował Carlos Correa.

Po chwili trener ASD Spezia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Giulia Maggiorego. Na boisko wszedł Lucien Agoume, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A kibice Lazio Rzym nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana-Daniela Akpę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Sergej Milinković-Savić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Lazio Rzym doszło do zmiany. Felipe Caicedo wszedł za Cira Immobilego.

Drużyna Lazio Rzym niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Daniele Verde. Asystę zanotował Emanuel Gyasi.

W 77. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Carlosowi Correi z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Lazio Rzym doszło do zmiany. Danilo Cataldi wszedł za Lucasa Leivę.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orłów” w 89. minucie spotkania, gdy Felipe Caicedo strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej czwartej minucie meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: M'Bali Nzoli i Kevinowi Agudelowi. Dwie minuty później czerwone kartki dostali: Manuel Lazzari, Carlos Correa (po drugiej żółtej) z Lazio Rzym. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Julian Chabot20′
 56′ 90′ Manuel Lazzari
Simone Bastoni65′
72′ Sergej Milinković-Savić
Leonardo de Souza Sena70′
30′ 52′ Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira
Giulio Maggiore65′
52′ Senad Lulić
Matteo Ricci
77′ Lucas Pezzini Leiva
Emanuel Quartsin Gyasi
77′ 90′ Carlos Joaquín Correa
Roberto Piccoli71′
73′ Ciro Immobile
Riccardo Marchizza65′
72′ Jean-Daniel Akpa
Claudio Terzi
77′ Danilo Cataldi
Luca Vignali
Gonzalo Escalante
Kevin Andrés Agudelo Ardila70′ 90′
52′ Mohamed Salim Fares
Lucien Jefferson Agoume65′
52′ Romero Alconchel Luis Romero
Tommaso Pobega
Marco Parolo
Andrey Galabinov
73′  89′ (k.) Felipe Caicedo
M'Bala Nzola71′ 90′
Vedat Muriqi
Daniele Verde70′  73′

Zawodnicy Lazio Rzym obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.