• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Lazio Rzym - AS Roma 3-0 (2-0). Liga włoska - 18. kolejka Serie A

W starciu 18. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 15 stycznia, drużyna Lazio Rzym wygrała z AS Roma 3-0 (2-0). Mecz odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie.

Luis Alberto 23',67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki jedenastka AS Roma (”Wilki”) wygrała 21 razy i zanotowała 15 porażek oraz 18 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Sergej Milinković-Savić, piłkarz Lazio Rzym (”Orły”).

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lazio Rzym w 14. minucie spotkania, gdy Ciro Immobile strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Manuel Lazzari.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Ştefanowi Radu z drużyny Lazio Rzym.

Zespół ”Wilków” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka ”Orłego”, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 2-0 podwyższył Luis Alberto. Ponownie sytuację bramkową stworzył Manuel Lazzari.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gianlucę Manciniego z ”Wilków”, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Francesca Acerbiego z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna ”Wilków” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jordana Veretouta wszedł Pedro. Trener ”Wilków” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bryana Cristante'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Gonzalo Villar.

Między 61. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Lazio Rzym i jedną drużynie przeciwnej. Trener ”Orłych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Gonzalo Escalante, a murawę opuścił Lucas Leiva. W 66. minucie Felipe Caicedo został zmieniony przez Jeana-Daniela Akpę.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luis Alberto z ”Orłych”. Bramka padła po podaniu Jeana-Daniela Akpy.

Między 69. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Lazio Rzym: Luiz Felipe, Ştefan Radu, Ciro Immobile, na ich miejsce weszli: Patric, Wesley Hoedt, Vedat Muriqi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gianluki Manciniego, Leonarda Spinazzoli zajęli: Borja Mayoral, Bruno Peres. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Wilki: Pedro w 71. i Henrichowi Mchitarjanowi w 90. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Pau López Sabata
62′ 69′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Gianluca Mancini34′ 71′
20′ 83′ Ştefan Daniel Radu
Roger Ibañez da Silva
45′ Francesco Acerbi
Chris Smalling61′
Manuel Lazzari
Rick Karsdorp
11′ Sergej Milinković-Savić
Gonzalo Villar del Fraile60′
 23′, 67′ Romero Alconchel Luis Romero
Lorenzo Pellegrini
Adam Marušić
Henrich Mchitarjan90′
63′ 65′ Lucas Pezzini Leiva
Leonardo Spinazzola71′
66′ Felipe Caicedo
Jordan Veretout46′
 14′ 83′ Ciro Immobile
Federico Fazio
69′ Patricio Gabarron
Juan Jesus
83′ Wesley Hoedt
Marash Kumbulla
66′ Jean-Daniel Akpa
Bruno Peres71′
Carlos Joaquín Correa
Bryan Cristante60′
65′ Gonzalo Escalante
Carles Pérez Sayol
83′ Vedat Muriqi
Suf Podgoreanu

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Lazio Rzym, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze AS Roma otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Drużyna ”Orłego” w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół ”Wilków” w drugiej połowie dokonał czterech zmian.