• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Lazio Rzym - ACF Fiorentina 1-0 (0-0). Liga włoska - 10. kolejka Serie A

27 października na Stadio Olimpico w Rzymie odbyło się starcie 10. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Lazio Rzym i Fiorentiny. Mecz zakończył się zwycięstwem Lazio Rzym 1-0. Na stadionie zasiadło 13 000 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-27 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 13000 | Arbiter: Giovanni Ayroldi
Lazio Rzym
ACF Fiorentina
1
0
Pedro 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała 28 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gaetanowi Castrovillemu z zespołu gości. Była to 24. minuta starcia.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia pokazał kartkę Cristianowi Biraghiemu, piłkarzowi Fiorentiny.

Jedyną bramkę meczu zdobył Pedro dla drużyny Lazio Rzym. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Sergej Milinković-Savić.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Danilowi Cataldiemu z Lazio Rzym. W 57. minucie Gaetano Castrovilli został zmieniony przez Giacoma Bonaventurę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Josephowi Duncanowi z jedenastki gości.

W 71. minucie w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Odriozola wszedł za Lorenza Venutiego. W tej samej minucie trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Riccardo Saponara, a murawę opuścił José Callejón. Po chwili trener Lazio Rzym postanowił wzmocnić formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Luiza Felipego. Na boisko wszedł Patric, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lazio Rzym: Luisowi Albertowi w 78. i Cirowi Immobilemu w 81. minucie. Między 79. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lazio Rzym: Sergej Milinković-Savić, Pedro, Danilo Cataldi, na ich miejsce weszli: Toma Bašić, Raul Moro, Lucas Leiva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cristiana Biraghiego, Josepha Duncana zajęli: Aleksa Terzić, Marco Benassi.

Lorenzo Venuti71′
77′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Nikola Milenković
Francesco Acerbi
Lucas Martínez Quarta
Adam Marušić
Cristiano Biraghi47′ 83′
79′ Sergej Milinković-Savić
Joseph Alfred Duncan68′ 83′
78′ Romero Alconchel Luis Romero
Gaetano Castrovilli24′ 57′
56′ 84′ Danilo Cataldi
Lucas Torreira Di Pascua
Felipe Anderson Pereira Gomes
Jose Callejon71′
81′ Ciro Immobile
Dušan Vlahović
 52′ 84′ Rodriguez Pedro
Riccardo Sottil
Marius Adamonis
Antonio Rosati
Thomas Strakosha
Igor Júlio dos Santos de Paulo
77′ Patricio Gabarron
Vittorio Alberto Agostinelli
79′ Toma Bašić
Sofyan Amrabat
Gonzalo Escalante
Marco Benassi83′
84′ Lucas Pezzini Leiva
Giacomo Bonaventura57′
Luka Romero Bezzana
Youssef Maleh
84′ Raul Moro Prescoli
Riccardo Saponara71′
Vedat Muriqi
Eljon Toci

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka ”Orłów” w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.