• 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Lazio Rzym - AC Milan w 33. kolejce Serie A. Najszybszy gol strzelony w lidze

Lazio Rzym wygrało z AC Milan 3-0 w 33. kolejce Serie A. Podopieczni Simone Inzaghiego strzelili jeszcze jednego gola, ale nie został on uznany.

Tuż po rozpoczęciu zaatakował Milan. Hakan Calhanoglu wymienił piłkę z Mariem Mandżukiciem, oddał strzał, ale Jose Manuel Reina był na posterunku.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie. Ismael Bennacer nie opanował piłki, potem Joaquín Correa zagrał na jeden kontakt z Cirem Immobile, znalazł się w sytuacji sam na sam, ograł Gianluigiego Donnarummę i posłał ją do siatki.

Była minuta i 17 sekunda spotkania. Odkąd portal Opta zbiera tego rodzaju dane, czyli sezonu 2004/05, to najszybsza bramka Lazio w Serie A!

Chwilę później bramkarz Milanu zatrzymał uderzenie z kilku metrów Immobile, który otrzymał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

"Rossoneri" próbowali zmienić wynik, ale bez kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia, nie miał kto wykończyć akcji.

To jednak Lazio w 43. minucie wyprowadziło, wydawało się, zabójczą kontrę. Correa podał do Manuela Lazzariego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Donnarummie. Każdą bramka jest jednak sprawdzana, więc i tym razem zajął się nią system VAR. Po chwili wszystko było już jasne. Strzelec gola był na spalonym, więc cały czas wynik brzmiał 1-0.

C. Immobile 87'

W 51. minucie gospodarze strzelili drugiego gola. Fikayo Tomori nie zatrzymał Correi, który wpadł w pole karne i uderzeniem przy słupku pokonał po raz drugi bramkarza Milanu. Znowu jednak czekaliśmy, czy bramka zostanie uznana. Wcześniej bowiem Calhanoglu ucierpiał w starciu z Lucasem Leivą. Sędzia Daniele Orsato oglądał tę sytuację na monitorze, ale uznał, że Brazylijczyk nie sfaulował Turka, bowiem nakazał rozpocząć od środka, chociaż w powtórkach wyraźnie było widać, że Calhanongu został trafiony w stopę przez rywala.

Lazio w 80. minucie powinno wygrywać 3-0. Immobile przelobował już Donnarummę, ale trafił piłką w słupek. I, jak przy drugim golu Correi, futbolówkę dogrywał Luis Alberto.

Trzecia bramka dla gospodarzy padła a 87. minucie. Lazzari podał do Immobile, który przymierzył zza pola karnego, piłka odbiwszy się jeszcze od słupka wpadła do siatki.

Chwilę później Milan miał najlepszą okazję, jednak po uderzeniu głową Francka Kessiego piłka trafiła w poprzeczkę.

"Rossoneri" powili osuwają się w tabeli. Spadli na piąte miejsce, czyli są już poza Ligą Mistrzów.

Simon Kjaer73′
19′ Francesco Acerbi
Fikayo Tomori
Manuel Lazzari
Theo Bernard François Hernández
57′ Sergej Milinković-Savić
Ismael Bennacer70′
88′ Romero Alconchel Luis Romero
Alexis Saelemaekers63′
68′ Senad Lulić
Ante Rebić
88′ Lucas Pezzini Leiva
Franck Yannick Kessié
 2′, 51′ 76′ Carlos Joaquín Correa
Hakan Calhanoglu
 87′ 88′ Ciro Immobile
Alessio Romagnoli73′
88′ Jean-Daniel Akpa
Samuel Castillejo Azuaga
88′ Danilo Cataldi
Jens Petter Hauge
68′ Mohamed Salim Fares
Rade Krunić
76′ Andreas Hoelgebaum Pereira