• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Lazio Rzym - AC Milan 1-3 w meczu 11. kolejki Serie A

AC Milan wygrał na wyjeździe z Lazio Rzym 3-1 (1-0) w meczu 11. kolejki Serie A.

Milan objął prowadzenie w 25. minucie spotkania, kiedy to Federico Marchetti zmusił do kapitulacji Andrea Bertolacci.

Kolejne gole w tym spotkaniu padły po przerwie. W 51. minucie na boisku pojawił się Philippe Mexes. Francuz potrzebował zaledwie dwóch minut, żeby wpisać się na listę strzelców. Mexes wykorzystał dobre dośrodkowanie Giacomo Bonaventury z rzutu wolnego i popisał się celną "główką".

W 79. minucie było już 3-0 dla Milanu. Sytuację sam na sam wykorzystał Carlos Bacca, który minął Marchettiego i skierował piłkę do pustej bramki.

Gospodarzy stać było jedynie na zdobycie honorowego gola, którego autorem był Ricardo Kishna.

Lazio Rzym - AC Milan 1-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Andrea Bertolacci (25.), 0-2 Philippe Mexes (53.), 0-3 Carlos Bacca (79.), 1-3 Ricardo Kishna (84.)