• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Lazio - Hellas Werona 1-2 w meczu 11. kolejki Serie A

Hellas Werona nie zwalnia tempa! Drużyna z miasta Romea i Julii pokonała kolejną ekipę z topu Serie A i rozprawiła się z Lazio 2-1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Paweł Dawidowicz.

Piłkarze Lazio zdołali wywalczyć awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, jednak ciężko nie odnieść wrażenia, że ucierpiała na tym gra "Biancocelestich" w Serie A. Ekipa z Wiecznego Miasta wygrała ostatnio co prawda ze słabo spisującą się Spezia, jednak wcześniej zanotowała porażkę w starciu z Udinese.

Hellas Werona pomimo utraty kilku kluczowych zawodników nadal zaskakuje wszystkich w Serie A i coraz bardziej zbliża się do miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach.

Goście swoją dobrą dyspozycję udowodnili w pierwszej połowie, która zakończyła się po ich myśli. Tuż przed jej zakończeniem Federico Dimarco oddał mocny strzał z bocznej strefy pola karnego, a piłkę do własnej bramki po niefortunnej interwencji wpakował Manuel Lazzari.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij tutaj!

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla zawodników Simone Inzaghiego. W 56. minucie Lazzari zdołał naprawić swój błąd i zagrał dobrą piłkę do Felipe Caicedo. Ekwadorczyk ma w tym sezonie wprawę w ratowaniu wyników stołecznej drużyny i po chwili pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

Wahadłowy kilka minut później był bliski wpakowania piłki do siatki. Lazzari oddał strzał z dystansu, jednak dobrą interwencją popisał się Marco Silvestri.

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie, choć ponownie Hellasowi pomogli defensorzy Lazio. Stefan Radu pod presją rywala za lekko zagrał piłkę do Jose Reiny i ta padła łupem Adriena Tameze. Francuz minął doświadczonego golkipera i dopełnił formalności.

W obronie Hellasu pełne 90 minut rozegrał Paweł Dawidowicz.

Lazio Rzym
68′ Jose Manuel Reina
Marco Silvestri
Marco Parolo
Marco Davide Faraoni
Ştefan Daniel Radu
Giangiacomo Magnani77′
28′ Francesco Acerbi
Paweł Dawidowicz
59′ 81′ Jean-Daniel Akpa
Federico Dimarco
45′ (samob.) 81′ Manuel Lazzari
Matteo Lovato
75′ Adam Marušić
Eddie Anthony Salcedo Mora74′ 77′
Sergej Milinković-Savić
Mattia Zaccagni87′
65′ Lucas Pezzini Leiva
Miguel Veloso
 56′ 64′ 65′ Felipe Caicedo
Koray Guenter
28′ Wesley Theodorus Hoedt
Iyenoma Destiny Udogie
Luiz Felipe Ramos Marchi
Ebrima Colley77′ 90′
Danilo Cataldi
Andrea Danzi
65′ Carlos Joaquín Correa
Ivan Ilić
65′ Gonzalo Escalante
Darko Lazović87′
81′ 87′ Mohamed Salim Fares
Kevin Ruegg
81′ Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira