• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Lazio - Benevento. Dramaturgia w końcówce starcia! Glik z kolejnym golem

Cóż to był za mecz! Po szalonym widowisku Lazio pokonało Benevento 5-3! Wynik meczu mógł być o wiele bardziej okazały, jednak Ciro Immobile nie wykorzystał rzutu karnego, a sędzia nie uznał też gola dla Benevento. Jedną z bramek dla gości zdobył Kamil Glik.

Piłkarze Lazio kontynuują wyścig po zakwalifikowanie się do rozgrywek Ligi Mistrzów. Ekipa Simeone Inzaghiego punktuje ostatnio regularnie i wygrała cztery minione starcia z rzędu.

"Biancocelesti" dobrą dyspozycję potwierdzili również w czasie starcia z niżej notowaną ekipą Benevento, w której barwach występuje Kamil Glik.

Gospodarze od samego początku byli dominującą stroną i wyszli na prowadzenie już w 9. minucie starcia. Ciro Immobile otrzymał dobre podanie z głębi boiska, jednak zagraniem wślizgiem wyprzedził go... Fabio Depaoli i pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki.

Kilka chwil później włoski napastnik nie pomylił się i pewnie dopełnił formalności po podaniu od Sergeja Milinkovicia-Savicia. Rzymianie podwyższyli prowadzenie w 37. minucie.

Lorenzo Montipo powalił we własnym polu karnym Joaquina Correę. Sędzia wskazał na "jedenastkę", a do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Benevento.

Goście przyjęli trzy ciosy, jednak zdołali odpowiedzieć tuż przed przerwą. Marco Sau otrzymał podanie i oddał mocny, techniczny strzał, po którym futbolówka zatrzepotała się w siatce.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla Lazio. Immobile dograł do Correi, a ten pomimo asysty Glika oddał strzał niemal z linii końcowej i wpakował piłkę do bramki.

Reprezentant Italii miał również szanse na podwyższenie wyniku starcia w 56. minucie. Immobile nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. Adam Marusić faulował we własnym polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Nicolas Viola. Goście trafili do siatki również niespełna trzy minuty później, lecz tym razem gol nie został uznany, z powodu faulu w ofensywie.

Nie załamało to jednak graczy beniaminka i tuż przed zakończeniem spotkania trafili oni do siatki. Viola dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a Glik głową umieścił ją w siatce. Dla reprezentanta Polski było to drugie trafienie w tym sezonie.

Lazio również nie zamierzało dać za wygraną i w doliczonym czasie gry Immobile pewnym uderzeniem pokonał Montipo.

Pozostałe spotkania:

W pozostałych spotkaniach rozegranych o godzinie 15:00, Atalanta wygrała w starciu na szczycie z Juventusem 1-0, natomiast Bologna z Łukaszem Skorupskim między słupkami pokonała Spezię 4-1.

Artur Ionita78′
56′ Mohamed Salim Fares
Roberto Insigne
70′ Romero Alconchel Luis Romero
Marco Sau  45′ 46′
56′ Lucas Pezzini Leiva
Riccardo Improta
 37′ (k.) 70′ Carlos Joaquín Correa
Pasquale Schiattarella50′ 57′
 20′, 90′ 55′ (k.) Ciro Immobile
Luca Caldirola57′
86′ Wesley Theodorus Hoedt
Christian Pastina
Mateo Musacchio
Bryan Dabo46′
70′ 70′ 86′ Jean-Daniel Akpa
Perparim Hetemaj
Danilo Cataldi
Andrés Felipe Tello Muñoz
Andreas Hoelgebaum Pereira
Benito Nicolas Viola57′  63′ (k.)
56′ Senad Lulić
Giuseppe Di Serio
56′ 90′ Marco Parolo