• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Lazio - AS Roma 3-0 w meczu 18. kolejki Serie A

Derby dla Lazio! Gospodarze nie dali szans swoim rywalom i pewnie wygrali 3-0. AS Roma nadal nie może przełamać się i wygrać w starciu przeciwko drużynie z czołówki Serie A.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Derby della Capitale czyli starcie o Rzym to jedno z najbardziej emocjonujących meczów derbowych w Europie. Rywalizacja pomiędzy Lazio a Romą jest bardzo zacięta i wielowątkowa, choć dzisiejsze spotkanie mocno ucierpiało wskutek zamkniętego stadionu.

Obecność kibiców na pewno dodatkowo zmobilizowałaby piłkarzy zwłaszcza, że obie ekipy znajdowały się ostatnio w dobrej formie. Dodatkowo - jak zauważył rzymski dziennik "Corriere dello Sport" - są to derby przyszłości. Roma zmienia bowiem swoje oblicze z nowym właścicielem, a Lazio przeszło 20 lat czekało na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i obecnie walczy o miejsce dające ponowny awans do Champions League.

Obie drużyny od samego początku ruszyły do ataku. Już w 7. minucie Ciro Immobile znalazł się w dobrej sytuacji i oddał strzał. Na posterunku znalazł się jednak Pau Lopez i złapał futbolówkę.

Dobrą interwencją kilka minut później popisał się również Pepe Reina i szybko rozpoczął kontratak Lazio. Finalnie po błędzie Rogera Ibaneza, który dał się wyprzedzić Manuelowi Lazzariemu, futbolówka trafiła do Immobile, a ten dopełnił formalności.

"Biancocelesti" przeważali i po chwili ponownie potwierdzili swoją dominację. Lazzari popędził boczną strefą boiska i wygrał starcie z... Ibanezem. Włoch upadł, jednak szybko się pozbierał i zagrał do Luisa Alberto. Hiszpański pomocnik momentalnie huknął i umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze nie zwalniali tempa i widzieliśmy akcje pod bramkami obu golkiperów. Zdecydowanie brakowało jednak dokładności i żadna z prób nie zakończyła się golem.

Obraz gry na początku drugiej połowy nie zmieniał się. Lazio nadal posiadało optyczną przewagę i długimi podaniami próbowało "rozerwać" formację obrony swoich rywali. Ataki zawodników Simone Inzaghiego z każdą kolejną minutą były coraz groźniejsze, lecz Lopez czujnie wybronił uderzenia Felipa Caicedo oraz Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Hiszpański bramkarz był natomiast bezradny wobec kolejnej próby Luisa Alberto. Lazzari świetnie zabrał się z piłką, dograł do Jeana Akpy-Akpro, który momentalnie odegrał ją w kierunku pomocnika Lazio. Ten opanował futbolówkę i technicznym uderzeniem zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy w tym spotkaniu.

Goście w obecnej kampanii mają spore problemy z grą przeciwko czołowym ekipom Serie A. Roma do tej pory zremisowała z Juventusem, Interem oraz Milanem, a także zaliczyła wysokie porażki z Atalantą i Napoli.

Pau López Sabata
62′ 69′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Gianluca Mancini34′ 71′
20′ 83′ Ştefan Daniel Radu
Roger Ibañez da Silva
45′ Francesco Acerbi
Chris Smalling61′
Manuel Lazzari
Rick Karsdorp
11′ Sergej Milinković-Savić
Gonzalo Villar del Fraile60′
 23′, 67′ Romero Alconchel Luis Romero
Lorenzo Pellegrini
Adam Marušić
Henrich Mchitarjan90′
63′ 65′ Lucas Pezzini Leiva
Leonardo Spinazzola71′
66′ Felipe Caicedo
Jordan Veretout46′
 14′ 83′ Ciro Immobile
Federico Fazio
69′ Patricio Gabarron
Juan Jesus
83′ Wesley Hoedt
Marash Kumbulla
66′ Jean-Daniel Akpa
Bruno Peres71′
Carlos Joaquín Correa
Bryan Cristante60′
65′ Gonzalo Escalante