Reklama

Reklama

Krzysztof Piątek. Genoa i Milan dogadały się w sprawie transferu

Krzysztof Piątek jest już praktycznie piłkarzem AC Milan, uważają włoskie media. 23-letni napastnik przejdzie z Genoa CFC do AC Milan za 35 milionów euro, co będzie rekordem transferowym w przypadku polskiego piłkarza.

Od kilku dni trwają negocjacje pomiędzy klubami w sprawie Piątka. We wtorek odbyła się kolejna tura rozmów, która miała przynieść rozstrzygnięcie.

Po długich rozmowach Genoa i Milan doszły do consensusu. Piątek zmieni klub już w zimowym oknie transferowym. Ostatecznie będzie to sprzedaż tylko gotówkowa, a nie jak wcześniej pisano wiązana, z przejściem Andrei Bertolacciego z Mediolanu do Genui.

Napastnik będzie kosztować 35 milionów euro plus ewentualne bonusy. Piątek miał we wtorek wolne, podobnie jak cały zespół Cesare Prandellego, ale wieczorem miał już wyruszyć do Mediolanu, by następnego dnia w stolicy Lombardii przejść testy medyczne, które są ostatnim etapem w drodze do tej przeprowadzki.

Reklama

Transfer Piątka będzie najdroższym w historii polskiej piłki.

Na razie liderem jest Arkadiusz Milik, który przechodząc z Ajaksu Amsterdam do Napoli kosztował 32 miliony euro.

Piątek do Serie A trafił dopiero przed tym sezonem. W 21 meczach w barwach Genoi strzelił 19 goli. W związku z dobrą formą strzelecką nazwisko Piątka było łączone z wieloma klubami jak nawet FC Barcelona czy Real Madryt.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama