Reklama

Reklama

  • 1 .SSC Napoli (15 pkt.)
  • 2 .Inter Mediolan (13 pkt.)
  • 3 .AC Milan (13 pkt.)
  • 4 .AS Roma (12 pkt.)
  • 5 .Atalanta Bergamo (10 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Koronawirus w piłce. Massimo Ferrero: Co jeśli któryś piłkarz się zarazi?

- Co jeżeli któryś z piłkarzy zostanie zakażony? Potraktujemy go jak kontuzjowanego, czy będzie musiał odbyć kwarantannę - zastanawia się właściciel Sampdorii Massimo Ferrero. Wznowienie rozgrywek Serie A wzbudza coraz więcej wątpliwości na Półwyspie Apenińskim. Jak na nie zareagują władze ligi?

Władze Serie A zapowiadają, że piłkarze we Włoszech już po 4 maja wznowią treningi. Sezon miałby natomiast powrócić na początku czerwca i ustalenia te budzą sporo kontrowersji wśród prezydentów Serie A. 

Właściciel Sampodrii Massimo Ferrero od początku negatywnie wypowiadał się o pomyśle powrotu do grania i do tej pory nie zmienił swojego zdania: - Będziemy sobie żartować, dopóki ktoś nie powie, że pojawiła się szczepionka, wtedy będziemy bezpieczni - powiedział Włoch, cytowany przez "football-italia.net".

- Zamiast planować wznowienie, lepiej byłoby rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu i stworzyć wiele show - dodał.  Wirus zaatakował aż siedmiu piłkarzy Sampdorii - w tym Bartosza Bereszyńskiego. Piłkarze "Dorii" są już zdrowi, jednak wznowienie rozgrywek może być dużym ryzykiem. 

Reklama

- Co jeżeli któryś z piłkarzy zostanie zakażony? Potraktujemy go jak kontuzjowanego, czy będzie musiał odbyć kwarantannę? Do tego zawodnicy musieliby przebywać w ścisłej izolacji. Nie możemy ich skazać na domowy areszt. Możemy wrócić do grania, ale musimy mieć zapewnienie, że jest to bezpieczne - powiedział Ferrero.

Władze ligi holenderskiej zdecydowały się w piątek zakończyć rozgrywki. Kwestia tego, czy podobnie powinny postąpić pozostałe europejskie rozgrywki będzie w najbliższym czasie jednym z największych problemów dla piłkarskiego środowiska.

PA

Zobacz więcej doniesień o Serie A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje