Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (10 pkt.)
  • 2 .AC Milan (10 pkt.)
  • 3 .AS Roma (9 pkt.)
  • 4 .SSC Napoli (9 pkt.)
  • 5 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)

Kamil Glik w pożegnalnym liście do klubu i kibiców Torino

Kamil Glik rozstał się z Torino FC i podpisał kontrakt z AS Monaco. Polski obrońca w serdecznych słowach, w specjalnym liście pożegnał się z władzami klubu oraz podziękował kibicom zespołu, którego był kapitanem.

Pożegnalny list Glika zamieścił magazyn "Łączy nas piłka". Oto jego treść:

"To wyjątkowy moment w mojej karierze. Jestem bardzo szczęśliwy, ale z drugiej strony jest we mnie pewna melancholia, ponieważ po pięciu latach opuszczam Toro, wielką rodzinę, która zawsze była dla mnie drugim domem.

Chcę podziękować prezesowi Cairo, który dotrzymał danego mi słowa: pod koniec sezonu poprosiłem go, aby pozwolił mi podjąć nowe wyzwanie, jeśli przyjdzie odpowiednia oferta. Dziękuję też dyrektorowi Petrarchiemu za jego profesjonalizm oraz wszystkim pracownikom Torino za ich codzienną pracę.

Reklama

Dzisiaj moje myśli są też z trenerem Venturą i jego sztabem: to, że mogłem przeżywać ten sen, jest również ich zasługą. Nigdy nie zapomnę tych pięciu sezonów, w których osiągnęliśmy prestiżowe cele. Razem wzrastaliśmy. Dziękuję wam, ponieważ zawsze dobrze mnie traktowaliście i naturalne było dla mnie odwzajemnić te uczucia.

Wybrałem Monaco z różnych względów, jednym z nich jest bliskość do Turynu. To miasto pozostanie częścią życia mojego i mojej rodziny. Pozostanę wielkim fanem Toro, a nie tylko z wdzięczności, ale również, dlatego że ta koszulka wrasta w człowieka. Za każdym razem, kiedy tu przyjadę, będę dopingował kolegów i zawodników, którzy przyjdą do klubu po mnie. Kiedy wrócę, ponownie wejdę na wzgórze Superga, aby odmówić modlitwę. Jestem wdzięczny Torino za to, że 4 maja mogłem wyczytać 31 nazwisk ofiar katastrofy. Nie potrafię opisać emocji, jakie wtedy przeżywałem.

Ściskam was i na koniec zwracam się do prawdziwych kibiców Toro: zawsze bądźcie z drużyną, bez względu na to, czy wygrywa czy nie. Zawsze bądźcie częścią Granaty. Kocham was, na zawsze Forza Toro!" - napisał Kamil Glik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama