• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Kamil Glik i Benevento spadają z Serie A. Zwycięski remis ekipy Linettego

Lazio Rzym zremisowało 0-0 z Torino w zaległym meczu 25. kolejki Serie A. Dla gospodarzy z rzutu karnego nie trafił Ciro Immobile. Punkt wywalczony przez Torino (cały mecz na ławce spędził Karol Linetty) oznacza, że "Byki" pozostają w elicie, a do Serie B spada Benevento z Kamilem Glikiem.

Po niezłej pierwszej części sezonu, ostatnie miesiące w wykonaniu Benevento z Kamilem Glikiem były fatalne.

Ekipa Polaka czeka na zwycięstwo od 21 marca, gdy po raz ostatni dopisała do swojego konta trzy punkty. Paradoks polega na tym, że tamte "oczka" zespół z Benewentu wywalczył sensacyjnie, wygrywając na wyjeździe z Juventusem 1-0. Od tego czasu "Czarownicy" przegrali w Serie A sześć meczów i zanotowali trzy remisy.

Nic więc dziwnego, że drużyna Polaka zaczęła coraz niżej spadać w tabeli, aż w końcu zaczęła się dramatyczna walka o uratowanie ligowego bytu.

Torino FC
27′ Thomas Strakosha
Salvatore Sirigu
Adam Marušić
Armando Izzo
76′ Ştefan Daniel Radu
Gleison Bremer Silva Nascimento
61′ 68′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Nicolas Nkoulou
76′ Jean-Daniel Akpa
Tomás Eduardo Rincón Hernández86′
Manuel Lazzari
Wilfried Stephane Singo
62′ Mohamed Salim Fares
Cristian Daniel Ansaldi
50′ Romero Alconchel Luis Romero
Saša Lukić
68′ Lucas Pezzini Leiva
Rolando Mandragora
Vedat Muriqi
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala86′
84′ (k.) Ciro Immobile
Alessandro Buongiorno
68′ Patricio Gabarron
Ricardo Rodriguez
Danilo Cataldi
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
68′ Gonzalo Escalante
Mërgim Vojvoda
76′ 81′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Daniele Baselli86′
62′ Senad Lulić
Karol Linetty
76′ Marco Parolo
Federico Bonazzoli

Simone Verdi90′

Simone Zaza86′

Benevento do tego stopnia zaczęło zawodzić, że kwestia utrzymania nie pozostawała już tylko w ich rękach. We wtorek gwoździa do trumny klubu z Kampanii mógł wbić bezpośredni rywal w walce o byt, czyli zespół Torino. W zaległym meczu "Byki" mierzyły się na wyjeździe z Lazio Rzym i potrzebowały co najmniej remisu, by na ostatnią kolejkę przed końcem sezonu obronić miejsce w Serie A i automatycznie do drugiej dywizji spuścić Glika oraz spółkę.

Wymarzony, z punktu widzenia Polaka, scenariusz mógł zaczął spełniać się w doliczonej minucie do pierwszej połowy. Do siatki trafił Ciro Immobile, ale sędzia uznał, że walcząc o pozycję w polu karnym napastnik faulował obrońcę z Kamerunu Nicolasa N'Koulou.

13

Pół godziny później to Torino było o włos, aby wyjść na prowadzenie. Piłkę w polu karnym otrzymał Antonio Sanabria, zwiódł dwóch rywali i oddał techniczny strzał lewą nogą. Jednak zabrakło mu centymetrów, piłka odbiła się od słupka i wróciła w pole gry.

W 83. min to Lazio miało doskonałą okazję, by zadać cios. Do rzutu karnego podszedł Immobile i gdy w ciemno można było zakładać, że wpakuje piłkę do siatki, trafił tylko w słupek. Okazję do dobitki miał jeszcze Andreas Pereira, ale Brazylijczyk chyba był tak zaskoczony pudłem kolegi, że nie zdążył złożyć się do uderzenia. Wszystko było jeszcze możliwe do ostatnich sekund, gdy w szóstej doliczonej minucie piłkę meczową dla Lazio miał na głowie Manuel Lazzari, ale obił tylko obramowanie bramki.

Kalendarz tak się ułożył, że w 38. kolejce Torino będzie podejmowało Benevento. Pojedynek mógł mieć ogromny ciężar gatunkowy, bezpośrednio mogła rozegrać się bitwa o utrzymanie, ale nic z tego. Strata "Czarowników" do turyńczyków wynosi cztery punkty i wszystko jest już rozstrzygnięte.