Juventus Turyn - Unione Sportiva Sassuolo Calcio S.r.l. 3-0 (2-0). Liga - 1. kolejka

W starciu 1. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 15 sierpnia, zespół Juventus FC zwyciężył z US Sassuolo 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Allianz Juventus Stadium w Turynie.

W  starciu 1. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 15 sierpnia, zespół Juventus FC zwyciężył  z US Sassuolo  3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Allianz Juventus Stadium w Turynie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Juventus FC wygrała aż 14 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Mert Muldur zastąpił Jeremego Toljana.

Po kwadransie gry kartkę dostał Manuel Locatelli, piłkarz Juventus FC.

Angel Di Maria wywołał eksplozję radości wśród kibiców Juventus FC, strzelając gola w 26. minucie meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom US Sassuolo: Kristianowi Thorstvedtowi w 33. i Gianmarcowi Ferrariemu w 41. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventus FC w 43. minucie spotkania, gdy Dusan Vlahović zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 45. minucie w drużynie US Sassuolo doszło do zmiany. Giacomo Raspadori wszedł za Gregoire'a Defrela.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dusan Vlahović z Juventus FC. W 59. minucie w zespole US Sassuolo doszło do zmiany. Andrea Pinamonti wszedł za Giorgosa Kiriakopoulosa.

Chwilę później trener Juventus FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Juana Cuadrada. Na boisko wszedł Filip Kostić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Juventus FC: Alex Sandro, Angel Di Maria, Manuel Locatelli, Weston McKennie, na ich miejsce weszli: Mattia De Sciglio, Fabio Miretti, Nicolo Rovella, Matias Soule. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristiana Thorstvedta, Davide Frattesiego zajęli: Abdou Harroui, Emil Ceide. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Matheusowi Henriquemu z US Sassuolo. Była to 69. minuta pojedynku.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Juventus FC, a zawodnikom US Sassuolo przyznał trzy.