• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Juventus Turyn stracił pierwsze punkty w sezonie

Piłkarski mistrz Włoch i lider rozgrywek Juventus Turyn niespodziewanie zremisował na wyjeździe z ostatnim dotychczas w tabeli Sassuolo 1-1 w meczu 7. kolejki Serie A. Nie zawiodła Roma, która pokonała u siebie Chievo Werona 3-0.

Przed meczem z pozostającym bez zwycięstwa Sassuolo Juventus mógł się pochwalić kompletem punktów w sześciu spotkaniach, ale już w 13. minucie kibice "Starej Damy" przełknęli gorzką pigułkę. Do bramki mistrzów Włoch trafił napastnik gospodarzy i reprezentant kraju Simone Zaza (rok temu prawa do jego karty zawodniczej miał też Juventus).

Faworyci wyrównali sześć minut później po golu Francuza Paula Pogby, ale nie zdołali zapewnić sobie zwycięstwa. W doliczonym czasie czerwoną kartkę zobaczył ich rezerwowy zawodnik Simone Padoin.

Ekipa z Turynu pozostała liderem (19 pkt), jednak druga w tabeli Roma traci tylko punkt. W sobotę rzymianie, bez bramkarza Łukasza Skorupskiego w podstawowym składzie, pokonali u siebie Chievo 3:-, ustalając wynik już w pierwszej połowie.

Bramki zdobyli kolejno: Mattia Destro, Adem Ljajić i doświadczony Francesco Totti (z rzutu karnego), dla którego był to już 237. gol we włoskiej ekstraklasie.

W niedzielę odbędą się m.in. ciekawie zapowiadające się spotkania Fiorentina - Lazio oraz Inter Mediolan - Napoli.