• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (61 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (59 pkt.)

Juventus Turyn - Parma Calcio 1913 3-1 (1-1). Liga włoska - 32. kolejka Serie A

21 kwietnia na Allianz Stadium w Turynie odbył się mecz 32. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i Parmy Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juventusu Turyn 3-1.

G. Brugman 25'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała 22 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Juventusu Turyn próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Weston McKennie z Juventusu Turyn. Była to 23. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Parmy Calcio w 25. minucie spotkania, gdy Gastón Brugman strzelił pierwszego gola.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Sandro. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Matthijs de Ligt.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Alex Sandro po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Juan Cuadrado.

Trener Parmy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Corneliusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Graziano Pellè. W 62. minucie za Yao Gervinha wszedł Mihai Mihăilă.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Juventusu Turyn, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie wynik ustalił Matthijs de Ligt. Bramka padła po podaniu Juana Cuadrady.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Hernani wszedł za Gastóna Brugmana. Chwilę później trener ”Starej Damy” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Dejan Kulusevski, a murawę opuścił Juan Cuadrado. Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Juventusu Turyn: Rodrigo Bentancur, Weston McKennie, Paulo Dybala, Arthur, na ich miejsce weszli: Adrien Rabiot, Aaron Ramsey, Morata, Federico Bernardeschi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dennisa Mana, Giuseppe Pezzelli zajęli: Yann Karamoh, Maxime Busi.

Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Yordan Hernando Osorio Paredes
 68′ Matthijs de Ligt
Mattia Bani
 43′, 47′ . Alex Sandro
Giuseppe Pezzella81′
74′ Rodrigo Bentancur
Alberto Grassi
74′ Juan Cuadrado
Jasmin Kurtić
23′ 74′ Weston McKennie
Gastón Brugman  25′ 71′
86′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Dennis Man81′
84′ Paulo Dybala
Graziano Pellè61′
90′ Cristiano Ronaldo
Daan Dierckx
74′ Dejan Kulusevski
Hernani Azevedo Júnior71′ 88′
74′ Adrien Rabiot
Juan Francisco Brunetta
74′ Aaron Ramsey
Drissa Camara
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
Simon Sohm
86′ Federico Bernardeschi
Andreas Evald Cornelius61′
84′ Alvaro Morata
Yann Karamoh81′ 90′

Mihai Valentin Mihăilă62′

Chaka Traorè

Jedenastka Juventusu Turyn była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.