• 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (49 pkt.)

Juventus Turyn - Lazio Rzym 3-1 (1-1). Liga włoska - 26. kolejka Serie A

W meczu 26. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 6 marca, zespół Juventusu Turyn wygrał z Lazio Rzym 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Allianz Stadium w Turynie.

J. Correa 14'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 30 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lazio Rzym (”Orły”) w 14. minucie spotkania, gdy Carlos Correa zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, zespół ”Starej Damy” doprowadził do remisu. Gola strzelił Adrien Rabiot. Przy strzeleniu gola pomagał Morata.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie Senad Lulić został zmieniony przez Patrica. W tej samej minucie trener Lazio Rzym postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gonzalo Escalante, a murawę opuścił Lucas Leiva.

Niedługo później Morata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Juventusu Turyn, strzelając kolejnego gola w 57. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Federico Chiesa.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Morata z Juventusu Turyn. Trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Westona McKenniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aaron Ramsey.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Francescowi Acerbiemu z Lazio Rzym. Była to 80. minuta pojedynku. Od 82 minuty boisko opuścili zawodnicy Lazio Rzym: Adam Marušić, Ciro Immobile, Luis Alberto, na ich miejsce weszli: Andreas Pereira, Vedat Muriqi, Felipe Caicedo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Federica Chiesy, Dejana Kulusevskiego zajęli: Leonardo Bonucci, Alessandro Di Pardo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jose Manuel Reina
70′ Juan Cuadrado
Sergej Milinković-Savić
90′ Dejan Kulusevski
Mohamed Salim Fares
82′ Federico Chiesa
Romero Alconchel Luis Romero82′
 39′ Adrien Rabiot
Lucas Pezzini Leiva55′
70′ Aaron Ramsey
Carlos Joaquín Correa  14′
 57′, 60′ (k.) 69′ Alvaro Morata
Ciro Immobile82′
Gianluigi Buffon
Gabriel Roberto Pereira
Carlo Pinsoglio
Thomas Strakosha
82′ Leonardo Bonucci
Patricio Gabarron55′
Davide De Marino
Mateo Musacchio
90′ Alessandro Di Pardo
Jean-Daniel Akpa
Radu Drăgușin
Danilo Cataldi
70′ Weston McKennie
Gonzalo Escalante55′
Daouda Peeters
Andreas Hoelgebaum Pereira82′
70′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Marco Parolo
Marley Aké
Florent Shehu
Nicolò Fagioli
Felipe Caicedo82′
69′ Cristiano Ronaldo
Vedat Muriqi82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Juventusu Turyn żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.