• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Juventus Turyn - Lazio Rzym 2-1 w 34. kolejce Serie A. Ronaldo i Immobile gonią Lewandowskiego

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał 2-1 Lazio Rzym w hitowym spotkaniu 34. kolejki Serie A. Obie bramki dla Juventusu zdobył Cristiano Ronaldo, dla Lazio trafił Ciro Immobile. Obaj mają już na koncie po 30. ligowych bramek i tracą tylko cztery gole do Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Lazio przez długi czas było drużyną, która starała się dotrzymać kroku Juventusowi w ligowej tabeli. Po wznowieniu rozgrywek rzymianie stracili jednak kilka ważnych punktów. "Stara Dama" jest coraz bliżej zapewnienia sobie tytułu, prowadząc w tabeli Serie A z przewagą ośmiu punktów nad drugim Interem Mediolan.

W tle wyścigu o mistrzostwo Włoch toczy się rywalizacja o koronę króla strzelców, a także Złotego Buta. W tej klasyfikacji prowadzi na razie Robert Lewandowski (34 bramki), ale po piętach depczą mu właśnie napastnicy Juventusu Cristiano Ronaldo i Ciro Immobile. Obaj po dzisiejszym spotkaniu mają na koncie po 30 bramek.

Pierwsze minuty upłynęły w dość spokojnym tempie, ale w 11. minucie "Juve" było bardzo bliskie wyjścia na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Paulo Dybali piłkę głową zgrał Matthijs De Ligt, a Alex Sandro także głową uderzył piłkę w słupek.

Podobną szansę miał po kilku minutach Cristiano Ronaldo - dośrodkowanie okazało się jednak dla Portugalczyka odrobinę za wysokie.

"Stara Dama" miała optyczną przewagę, ale Lazio broniło się mądrze. Dopiero po pół godzinie w polu karnym trochę przestrzeni miał Aaron Ramsey, ale łatwo stracił piłkę. Będący obok Ronaldo aż chwycił się za głowę.

Lazio przebudziło się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Z pozoru w niegroźnej sytuacji z dystansu uderzył Ciro Immobile i tym razem to Wojciecha Szczęsnego uratował słupek!

Groźnie pod bramką gości zrobiło się kilkadziesiąt sekund po przerwie. Ronaldo oddał dwa strzały - drugi leżąc już na ziemi - i gdyby nie stojący na linii bramkowej obrońca, "Stara Dama" prowadziłaby 1-0.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Niemal w kolejnej akcji strzał Ronaldo ręką zablokował obrońca Lazio - dokładnie na linii pola karnego. Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny, a sam CR7 bez problemu zamienił go na bramkę.

W kolejnej akcji Luiz Felipe, obrońca Lazio, popełnił koszmarny błąd. Stracił piłkę w taki sposób, że Dybala i Ronaldo biegli sami na bramkarza rywala! Argentyńczyk wyłożył piłkę Portugalczykowi na pustą bramkę i Ronaldo strzelił już swojego 30. gola w sezonie. Juventus prowadził 2-0.

W 66. minucie CR7 mógł mieć już na koncie hat-tricka. Po kolejnym dobrym podaniu Dybali strzał Portugalczyka z głowy zatrzymał się na poprzeczce.

Juventus zmierzał po pewne zwycięstwo, ale na niespełna 10 minut przed końcem Leonardo Bonucci dał się zaskoczył Ciro Immobile i sfaulował napastnika rywali we własnym polu karnym! Do piłki podszedł sam poszkodowany i trafił do bramki. Lazio zmniejszyło straty na 1-2, a Immobile, podobnie jak wcześniej Ronaldo, zdobył 30. ligową bramkę.

"Stara Dama" zdołała utrzymać prowadzenie do końca spotkania. Juventus prowadzi w tabeli z ośmioma punktami przewagi nad drugim Interem Mediolan. Lazio zajmuje czwarte miejsce.

Juventus Turyn - Lazio Rzym 2-1 (0-0)

Bramka: 1-0 Ronaldo (51. - z rzutu karnego), 2-0 Ronaldo (54.) 2-1 Immobile (83. - z rzutu karnego).

Thomas Strakosha
60′ . Alex Sandro
Francesco Acerbi
82′ Leonardo Bonucci
Djavan Anderson37′ 66′
Matthijs de Ligt
Bartolomeu Jacinto Quissanga
57′ . Douglas Costa
Sergej Milinković-Savić
57′ Aaron Ramsey
Marco Parolo
89′ Paulo Dybala
Felipe Caicedo66′
 51′ (k.), 54′ Cristiano Ronaldo