• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Juventus Turyn - Inter Mediolan 3-2 (2-1). Liga włoska - 37. kolejka Serie A

15 maja na Allianz Stadium w Turynie odbył się mecz 37. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i Interu Mediolan. Starcie zakończyło się zwycięstwem Juventusu Turyn 3-2.

G. Chiellini 83' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 26 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 23. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 24. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Cristiana Ronalda. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste dziewiąte trafienie w sezonie.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Romelu Lukaku. To już dwudzieste trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”Starej Damy” przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Juan Cuadrado.

Drugą połowę zespół Interu Mediolan rozpoczął w zmienionym składzie, za Matteo Darmiana wszedł Ivan Periszić. W 55. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Rodrigo Bentancur z zespołu ”Starej Damy” i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 20. minucie.

Trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Westona McKenniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Dejan Kulusevski. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 70. minucie Cristiano Ronaldo został zastąpiony przez Moratę. W tej samej minucie w drużynie Juventusu Turyn doszło do zmiany. Merih Demiral wszedł za Federica Chiesę.

Chwilę później trener Interu Mediolan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Stefano Sensi, a murawę opuścił Christian Eriksen. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nerazzurri: Lautarowi Martínezowi w 74. i Alessandrowi Bastoniemu w 77. minucie. W 80. minucie w zespole Interu Mediolan doszło do zmiany. Matias Vecino wszedł za Alessandra Bastoniego.

W 83. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Juventusu Turyn Giorgio Chiellini. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giorgia Chielliniego z Juventusu Turyn, a w 88. minucie Marcela Brozovicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn w 88. minucie spotkania, gdy Juan Cuadrado zdobył z karnego trzecią bramkę. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado z drużyny gospodarzy.

Marcelo Brozović z Interu Mediolan w drugiej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 88. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Alessandro Bastoni77′ 80′
83′ (samob.) 85′ Giorgio Chiellini
Stefan de Vrij
. Alex Sandro
Nicolò Barella
20′ 55′ Rodrigo Bentancur
Achraf Hakimi Mouh
 45′, 88′ (k.) 90′ Juan Cuadrado
Matteo Darmian23′ 46′
70′ Federico Chiesa
Christian Eriksen73′
Adrien Rabiot
Marcelo Brozović88′ 90′
 24′ 24′ (k.) 70′ Cristiano Ronaldo
Romelu Lukaku  35′ (k.)
13′ 58′ Dejan Kulusevski
Danilo D'Ambrosio
70′ Merih Demiral
Andrea Ranocchia
58′ Weston McKennie
Andrea Pinamonti
70′ Alvaro Morata

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki i jednej czerwonej.