• 5 .Inter Mediolan (15 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Juventus Turyn - Hellas Werona 1-1 w 5. kolejce Serie A. Cały mecz Wojciecha Szczęsnego

Juventus Turyn zremisował z Hellasem Werona 1-1 w 5. kolejce Serie A. Cały mecz w bramce "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny.

A. Favilli 60'

Hellas dobrze rozpoczął mecz. W 16. minucie do siatki trafił Ebrima Colley. Był jednak na spalonym i gol nie został uznany.

Z każdą minutą Juventus grał coraz lepiej. Już pięć minut później groźnie strzelał Federico Bernardeschi. Marco Silvestri jednak dobrze interweniował.

Później niewiele się działo, ale końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy. W 41. minucie w poprzeczkę trafił Juan Cuadrado. Cztery minuty później Kolumbijczyk prostopadle podawał w pole karne. Piłkę przejął Alvaro Morata i trafił do siatki, lobując bramkarza. Hiszpan był jednak na spalonym i sędzia nie uznał tego trafienia.

W pierwszej połowie piłka wpadała więc do siatki dwa razy. Wynik wciąż był jednak bezbramkowy.

Ten stan rzeczy zmienił się w drugiej części. Po godzinie gry niespodziewanie na prowadzenie wyszedł Hellas. Andrea Favilli pojawił się na boisku w 55. minucie, a już pięć minut później został niepilnowany w polu karnym. Wykorzystał to, uderzył precyzyjnie i nie dał szans Szczęsnemu.

Juventus rzucił się do odrabiania strat. Udało się to połowicznie, bo "Stara Dama" zdołała tylko doprowadzić do wyrównania. W 78. minucie, po indywidualnej akcji, do siatki trafił Dejan Kulusevski.

Gospodarze do końca szukali zwycięskiego gola, ale byli nieskuteczni. W efekcie zremisowali trzeci mecz w sezonie i z dziewięcioma punktami zajmują piąte miejsce. Hellas ma "oczko" mniej i jest na ósmej pozycji.

Alan Empereur69′
75′ Leonardo Bonucci
Matteo Lovato
Juan Cuadrado
Marco Davide Faraoni90′
90′ Aaron Ramsey
Ronaldo Vieira Nan39′
61′ Federico Bernardeschi
Ivor Pandur
75′ Gianluca Frabotta
Bruno Amione
Rodrigo Bentancur
Paweł Dawidowicz
61′  77′ 90′ Dejan Kulusevski