• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Juventus Turyn - FC Crotone 3-0 w 23. kolejce Serie A

Na zamknięcie 23. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał FC Crotone 3-0. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo i ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Wojciech Szczęsny cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W. McKennie 66'

Każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo gospodarzy byłoby sensacją. Obrońca tytułu mistrzowskiego mierzył się bowiem z ostatnią drużyną tabeli. Niewiele zmieniał w tej optyce fakt, że jesienne starcie między tymi zespołami zakończyło się wynikiem 1-1.

W bramce "Starej Damy" stanął tym razem rutynowany Gianluigi Buffon. Wojciech Szczęsny obserwował jego poczynania z ławki rezerwowych.

Od samego początku przewaga podopiecznych Andrei Pirlo nie podlegała dyskusji. Ale została udokumentowana dopiero w końcówce pierwszej odsłony. Do siatki dwukrotnie trafił wówczas Cristiano Ronaldo. Uczynił to w niemal identyczny sposób - strzałem głową z pięciu metrów.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dla Portugalczyka były to bramki nr 17 i 18 w bieżącym sezonie ligowym. Wysforował się w ten sposób na czoło klasyfikacji strzelców. Ma na koncie o jednego gola więcej od Romelu Lukaku z Interu Mediolan.

Po zmianie stron wynik spotkania ustalił Weston McKennie. Amerykanin najlepiej odnalazł się w polu karnym Crotone po rzucie rożnym i popisał się efektownym strzałem z półwoleja. Zaraz potem boisko opuścił Arkadiusz Reca, który znalazł się w wyjściowym składzie przyjezdnych.

Kibice "Juve" doczekali się tym sposobem nieco radośniejszych momentów. Na przestrzeni ostatniego tygodnia nie mieli powodów do zadowolenia. W poprzedni weekend turyńczycy najpierw ulegli w lidze Napoli 0-1, a potem w 1/8 finału Champions League przegrali z FC Porto 1-2. Oba potknięcia zaliczyli na obcym terenie.

Juventus Turyn - FC Crotone 3-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Ronaldo (38.), 2-0 Ronaldo (45+1.), 3-0 McKennie (66.)

Alex Cordaz
50′ Danilo
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Merih Demiral
Lisandro Magallán
Matthijs de Ligt
Vladimir Golemić
86′ . Alex Sandro
Sebastiano Luperto46′
86′ Federico Chiesa
Junior Messias
 66′ Weston McKennie
Salvatore Molina71′
70′ Rodrigo Bentancur
Arkadiusz Reca67′
20′ 76′ Aaron Ramsey
Miloš Vulić
76′ Dejan Kulusevski
Adam Ounas72′
 38′, 45′ Cristiano Ronaldo
Samuel Di Carmine76′
Carlo Pinsoglio
Gian Marco Crespi
Wojciech Szczęsny
Marco Festa
86′ Alessandro Di Pardo
Giovanni D'Aprile
Radu Drăgușin
Luca Marrone46′ 52′
86′ 90′ Gianluca Frabotta
Andrea Rispoli67′
Daouda Peeters
Luca Cigarini
76′ Federico Bernardeschi