• 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Juventus Turyn - FC Crotone 3-0 (2-0). Liga włoska - 23. kolejka Serie A

22 lutego na Allianz Stadium w Turynie odbył się pojedynek 23. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i FC Crotone. Starcie zakończyło się zwycięstwem Juventusu Turyn 3-0.

W. McKennie 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Aaronowi Ramseyowi z Juventusu Turyn. Była to 20. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Starej Damy” w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Cristiano Ronaldo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli. Asystę zaliczył Alex Sandro.

W pierwszej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aaron Ramsey.

Drugą połowę jedenastka FC Crotone rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sebastiana Luperta wszedł Luca Marrone. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danila z ”Starej Damy”, a w 52. minucie Lucę Marronego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”Starej Damy” w 66. minucie spotkania, gdy Weston McKennie strzelił trzeciego gola. W 67. minucie Arkadiusz Reca został zastąpiony przez Andreę Rispolego.

W 70. minucie Rodrigo Bentancur został zmieniony przez Nicola Fagiolego, co miało wzmocnić zespół Juventusu Turyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Salvatore Molinę na Niccola Zanellatę. Chwilę później trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Simeon Tochukwu, a murawę opuścił Adam Ounas. A kibice ”Starej Damy” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Federica Bernardeschiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Aaron Ramsey.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Gianluca Frabotta z drużyny gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Alex Cordaz
50′ Danilo
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Merih Demiral
Lisandro Magallán
Matthijs de Ligt
Vladimir Golemić
86′ . Alex Sandro
Sebastiano Luperto46′
86′ Federico Chiesa
Junior Messias
 66′ Weston McKennie
Salvatore Molina71′
70′ Rodrigo Bentancur
Arkadiusz Reca67′
20′ 76′ Aaron Ramsey
Miloš Vulić
76′ Dejan Kulusevski
Adam Ounas72′
 38′, 45′ Cristiano Ronaldo
Samuel Di Carmine76′
Carlo Pinsoglio
Gian Marco Crespi
Wojciech Szczęsny
Marco Festa
86′ Alessandro Di Pardo
Giovanni D'Aprile
Radu Drăgușin
Luca Marrone46′ 52′
86′ 90′ Gianluca Frabotta
Andrea Rispoli67′
Daouda Peeters
Luca Cigarini
76′ Federico Bernardeschi
Eduardo Henrique da Silva
70′ Nicolò Fagioli
Jacopo Petriccione
76′ Alvaro Morata
Niccolò Zanellato71′

Denis Mihai Drăguş

Emmanuel Rivière76′

Simeon Tochukwu Nwankwo72′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.