• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Juventus Turyn - Delfino Pescara 2-1. Cudowny gol Cascione

Juventus Turyn pokonał Delfino Pescara 2-1 w sobotnim meczu 31. kolejki Serie A. Oba gole dla gospodarzy zdobył Mirko Vuczinić, jednak ozdobą meczu była kapitalna bramka zdobyta przez Emmanuela Cascione. W innym meczu Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowało z Bologną 2-2.

Serie A - Zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę. NA ŻYWO

Bramki Juventusu bronił Marco Storari, który zastąpił Gianluigiego Buffona. 35-letni bramkarz i kapitan "Starej Damy" choruje na grypę. Trener Juventusu Antonio Conte dał także odpocząć kilku innym podstawowym zawodnikom, bo 10 kwietnia Juve czeka rewanż w 1/4 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Gospodarze wystąpili więc w mocno rezerwowym składzie, a mimo tego dyktowali warunki gry i wygrali.

Cieniem na zwycięstwie położyła się jednak kontuzja Sebastiana Giovinco, który już w pierwszej połowie opuścił boisko na noszach.

Oba gole dla gospodarzy zdobył Mirko Vuczinić. Najpierw w 72. minucie trafił z karnego (Giuseppe Rizzo przypłacił faul czerwoną kartką), a sześć minut później asystował mu Kwadwo Asamoah.

Goście grając w dziesięciu zdobyli honorową bramkę po fantastycznym strzale Emmanuela Cascione.

Juventus Turyn - Delfino Pescara 2-1 (0-0)

Zobacz raport meczowy

---

W wieczornym meczu Torino z Kamilem Glikiem zdobyło cenny punkt w starciu z Bologną. Goście prowadzili 1-0 od 25. minuty, ale w drugiej połowie dwa gole zdobyli gospodarze. Punkt uratował gościom Rolando Bianchi zdobywając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry.

Polski obrońca rozegrał pełne spotkanie.

Bologna FC - Torino FC 2-2 (0-1)

Dowiedz się więcej na temat: Serie A | Juventus Turyn | Mirko Vucinić | Pescara