• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Juventus Turyn - Benevento Calcio 0-1 (0-0). Liga włoska - 28. kolejka Serie A

W meczu 28. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 21 marca, drużyna Juventusu Turyn przegrała z Benevento Calcio 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Allianz Stadium w Turynie.

A. Gaich 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alessandra Tuię z Benevento Calcio, a w 17. minucie Federica Bernardeschiego z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Adolfo Gaich dla zespołu Benevento Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Andrés Tello, a murawę opuścił Daam Foulon.

A trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Westona McKenniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adrien Rabiot. W 74. minucie za Arthura wszedł Rodrigo Bentancur. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Federico Barba75′
17′ Federico Bernardeschi
Perparim Hetemaj83′
Dejan Kulusevski
Riccardo Improta
74′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Daam Wonnebald Foulon73′
Federico Chiesa
Artur Ionita
73′ Adrien Rabiot
Gianluca Caprari74′
74′ 90′ Rodrigo Bentancur
Giuseppe Di Serio83′
Nicolò Fagioli
Roberto Insigne
73′ Weston James Earl McKennie
Gabriele Moncini

Marco Sau

Przewaga jedenastki ”Starej Damy” w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Juventusu Turyn dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Juventusu Turyn w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.